Paramore nie będą grali na żywo jednego ze swoich przebojów. Ważny powód!

/ 9 września, 2018

7 września w Nashville zespół Paramore po raz ostatni w swojej karierze zaprezentował na żywo utwór „Misery Business”. Muzycy uznali, że jeden z fragmentów jest antyfeministyczny, a nie jest to przesłanie, którym chcieliby dzielić się podczas swoich scenicznych występów.

Hayley Williams (Paramore): Kilka lat temu miałam nadzieję, że umrę

Chodzi o fragment: „Once a whore, you’re nothing more, I’m sorry, that will never change”, który w wolnym tłumaczeniu oznacza: „Gdy raz zachowasz się jak dziwka, jesteś niczym więcej; przykro mi, to się nigdy nie zmieni”.

Kompozycję „Misery Business” grupa stworzyła w 2006 roku, gdy wokalistka Hayley Williams miała zaledwie 18 lat. Teraz przekonuje, że jej postrzeganie świata znacznie się zmieniło i nie chce już więcej wykonywać utworu z takim przekazem. Podczas wspomnianego występu w Nashville nie zaśpiewała z resztą wspomnianego fragmentu tekstu.

To decyzja, którą podjęliśmy ponieważ uznaliśmy, że powinniśmy, czuliśmy, że musimy się od tego dociąć. Nawiązujemy w ten sposób do wszystkich złych decyzji, które podjęliśmy i które nas tutaj doprowadziły, do wszystkich upokarzających rzeczy, które powiedzieliśmy. Zrozumieliśmy to i dorośliśmy

– przekonywała ze sceny Williams.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także