„Park Jurajski” i „Szczęki” znowu biją rekordy w kinach

/ 25 czerwca, 2020

Kina na całym świecie otwierają się, jednak ze względu na kwarantannę wiele produkcji filmowych zostało opóźnionych i nie ma obecnie wystarczająco premier, aby zapełnić repertuar kin. Dlatego niektóre kina eksperymentują z graniem klasycznych filmów.

Tak jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ostatni weekend dominowały dwa klasyczne tytuły: „Park Jurajski” i „Szczęki”. Film Spielberga z 1993 roku w miniony weekend został wyświetlony w 230 kinach zarabiając przy tym ponad pół miliona dolarów, co zapewniło mu pierwsze miejsce box office. Tuż za nim uplasował się film „Szczęki”, który premierę miał 45 lat temu.

Kiedy „Park Jurajski” ukazał się w 1993 roku był najbardziej dochodowym filmem wszech czasów (w 1997 roku zdetronizował go „Titanic”) i do dziś pozostaje jednym z niewielu filmów, który zarobił ponad miliard dolarów.

%%REKLAMA%%

Obecnie trwają prace nad kolejną częścią franczyzy. „Jurassic World: Dominion” to szósty film z serii „Jurassic Park”, wyreżyseruje go Colin Trevorrow, a jej premiera zaplanowana jest na czerwiec 2021 roku.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także