Paul Di’Anno mówi, dlaczego odszedł z Iron Maiden

/ 10 stycznia, 2022
fot. As fotos da Virada!


Wokalista nagrał z Iron Maiden tylko dwie płyty studyjne. Dlaczego ich drogi się rozeszły?


Paul Di’Anno nagrał z Iron Maiden płyty „Iron Maiden” (1980) i „Killers” (1981), lecz wkrótce potem ich drogi na zawsze się rozeszły. Dlaczego tak się stało. O to zapytał w 2008 roku wokalistę Jordan Babula w wywiadzie dla „Teraz Rocka”.

Paul Di’Anno odparł:

Nie czułem się wystarczająco zaangażowany w to, co robili, nie mogłem się im w pełni poświęcić, a poza tym poszli za bardzo w kierunku heavy metalu, więc odszedłem. Nie chciałem zawieść siebie, ani zespołu, ani fanów. Wiesz, to, co teraz robię, jest bardziej punkowe, bardziej hardcore’owe, mam większy ubaw. Ale nie ma między nami złych uczuć, wciąż się przyjaźnimy. Ze Steve’em piszemy do siebie maile, tak samo z Bruce’em – jesteśmy przyjaciółmi od wielu, wielu lat. Choć z Dave’em rzeczywiście raczej się nie widuję, z Adrianem też nie.

Cały wywiad z Paulem Di’Anno znajdziecie w Wydaniu Specjalnym poświęconym Iron Maiden.

„Iron Maiden – Wydanie Specjalne” dostępne jest w sprzedaży ogólnej – znajdziecie je w salonach Empik oraz Inmedio, a także w wybranych kioskach w całej Polsce. Niezmiennie pismo oferujemy również w naszym sklepie internetowym.

„Iron Maiden – Wydanie Specjalne” – ZAMÓW TERAZ!

fot. As fotos da Virada!

KOMENTARZE

Przeczytaj także