Paul McCartney mówi, kto jest winny rozpadowi The Beatles

/ 11 października, 2021


Gdyby to zależało od Paula, The Beatles istnieliby dalej.


The Beatles oficjalnie ogłosili swój rozpad w 1970 roku, jednak już rok wcześniej doszło w grupie do rozłamu. Kto jest temu winny?

W wywiadzie dla „BBC Radio 4” Paul McCartney twierdzi, że wszystkiemu winny był John Lennon:

To nie ja doprowadziłem do rozpadu. To Johnny pewnego dnia przyszedł i powiedział „odchodzę z zespołu”. To był mój zespół, moja praca, moje życie i chciałem kontynuować. To nie moja wina. O nie, nie, nie. Chodziło tak naprawdę o to, że John rozpoczynał nowe życie z Yoko, zawsze chciał się wyrwać ze społeczeństwa, bo wychowywała go ciotka Mimi, która była dość represyjna. Zawsze chciał się więc wyrwać.

15 października ukaże się specjalna edycja ostatniego albumu The Beatles, „Let It Be”. Oprócz reedycji na CD lub winylu ukażą się też edycje rozszerzone. Najobszerniejsza z nich zawierać będzie 5 płyt CD plus płytę Blu-Ray. Znajdzie się na nich nowy miks oryginalnego albumu, dwie płyty z różnymi nagraniami z sesji (wiele z nich niepublikowanych) oraz płyta „Get Back” z miksem Glyna Johnsna, a także EP „Let It Be” oraz miksy albumu w Dolby, DTS Master 5.1 i High Res Stereo. Ponadto wydawnictwo uzupełni 100-stronicowa książka.

KOMENTARZE

Przeczytaj także