The Rolling Stones po 50 latach przestają grać swój przebój: Nie chcemy konfliktu

/ 11 października, 2021

Kultowy już utwór „Brown Sugar” wypadł z koncertowej setlisty The Rolling Stones.


Utwór „Brown Sugar”, który pochodzi z wydanej w 1971 roku płyty „Sticky Fingers”, nie będzie wykonywany na żywo przez The Rolling Stones. Choć to już mająca pięć dekad tradycja, zespół postanowił z niej zrezygnować. Przynajmniej na razie.

Powodem jest oczywiście tekst, który dotyka problemu niewolnictwa, a który wzbudza kontrowersje od momentu premiery. Choć do tej pory panowie z The Rolling Stones ten fakt ignorowali, teraz postanowili usunąć „Brown Sugar” z koncertowej setlisty.

W rozmowie z „L.A. Times” tak w tej sprawie wypowiedział się Keith Richards:

Próbujemy zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Czy oni nie rozumieją, że ta piosenka traktuje o okropnościach niewolnictwa? Mimo to próbują ją pogrzebać… Nie mam w tym momencie ochoty na konflikt, roztrząsanie tego gówna. Mam mimo wszystko nadzieję, że uda nam się wrócić do tego utworu w czasie trwania tournée.

Mick Jagger dodał:

Gramy „Brown Sugar” na każdym koncercie od 1970 roku, więc momentami ma się taką myśl: „Usuńmy to, zobaczymy, jak będzie”. Zawsze przecież może wrócić do setlisty. Układanie listy utworów na stadionowy koncert jest trudne.

Na przestrzeni ostatnich dekad o kontrowersjach związanych z tekstem „Brown Sugar” mówiło i pisało się wiele razy, ale członkowie The Rolling Stones zawsze bronili przekazu płynącego z tekstu utworu.

Obecnie trwa trasa koncertowa The Rolling Stones po Ameryce Północnej. Jest pierwszą bez Charliego Wattsa w składzie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także