Paul McCartney wspomina zmarłego wokalistę Gerry and the Pacemakers

/ 5 stycznia, 2021


Paul McCartney i Gerry Mardsen byli kolegami z tej samej sceny.


Lider Gerry and the Pacemakers, Gerry Mardsen, zmarł w wieku 78 lat na serce. Jego zespół był obok The Beatles jednym z najsłynniejszych liverpoolskich zespołów wczesnych lat 60.

Muzyka wspomina Paul McCartney:

Gerry był naszym kumplem z wczesnych lat. Jego zespół był naszymi największymi rywalami na lokalnej scenie w Liverpoolu. Jego niezapomniane wykonania „You’ll Never Walk Alone” i „Ferry Cross The Mersey” pozostały w sercach wielu osób. Moje kondolencje dla jego żony, Pauline, i rodziny. Do zobaczenia Gerry. Zawsze będę cię wspominał z uśmiechem.

Pierwsze sukcesy formacja Gerry and the Pacemakers odniosła w 1963 roku, gdy światło dzienne ujrzały trzy single: „How Do You Do It?”, „I Like It” oraz „You’ll Never Walk Alone” – wszystkie zadebiutowały na 1. miejscach brytyjskiej listy przebojów. Ostatni zyskał status kultowego po tym, jak stał się oficjalnym hymnem zespołu piłkarskiego F.C. Liverpool.

Zespół istniał w latach 1959-1966, kiedy wydał kilka wysoko ocenianych płyt. Reaktywowany został w 1972 roku – Gerry and the Pacemakers skupili się na koncertowaniu, a ich ostatnim wydawnictwem było „Gerry and the Pacemakers Live at the BBC” z 2018 roku. Również wtedy grupa zakończyła swoją działalność sceniczną.

STYCZNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także