Radio 357 wystartowało. Gdzie posłuchasz nowej rozgłośni?

/ 5 stycznia, 2021

Założone przez byłych dziennikarzy Radiowej Trójki radio w końcu nadaje – jego uruchomienia trwało dokładnie trzy miesiące od uruchomienia zbiórki.


Radio 357 powstało w ciągu raptem trzech miesięcy i jest tworzone w oparciu o społecznościową zbiórkę w serwisie Patronite. W ciągu tak krótkiego czasu udało się zebrać ponad milion złotych oraz 435 tys. zł deklaracji comiesięcznych wpłat (czyli subskrypcji), pozwalających na uruchomienie tak zwanego Radia 0.9.

W tym wariancie dziennikarze proponują stałe pasma oraz autorskie audycje muzyczne i kulturalne. W ostatnim czasie, szczególnie po serii testowych audycji w świąteczno-noworocznym klimacie, zbiórka na Patronite znacząco przyspieszyła. Dzięki temu startujące radio będzie mogło nadawać 24 godziny na dobę

W miarę zbierania kolejnych środków, płynnie będą dochodziły elementy pełnowymiarowej całodobowej stacji, z serwisami, reportażami i licznymi, prowadzonymi przez ekspertów w swych dziedzinach, audycjami autorskimi. Od 5 stycznia audycje wypełnią dzienną część ramówki (od 10 do 14 godzin dziennie), a w nocy nadawana będzie muzyka wybierana przez redakcję muzyczną. 

Radio 357 – gdzie słuchać?

Nowego radia w tym momencie można słuchać za pośrednictwem dwóch platform – Open FM oraz WP Pilot. Wiadomo już, że prowadzone są obecnie rozmowy, które mają umożliwić odbieranie Radia 357 również za pośrednictwem innych kanałów dystrybucji oraz platform.

Kogo usłyszymy?

Ekipa Radia 357 jest już całkiem szeroka, ale – jak zapowiadają twórcy – nadal będzie rozszerzana. W tym momencie swoje audycje poprowadzą chociażby: Marek Niedźwiecki, Katarzyna Borowiecka, Katarzyna Pruchnicka, Krystian Hanke, Katarzyna Kłosińska, Kuba Strzyczkowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Ernest Zozuń, Paweł Sołtys, Patrycjusz Wyżga, Michał Olszański, Tomek Michniewicz czy Marcin Cichoński.

fot. Darek Kawka

KOMENTARZE

Przeczytaj także