Paul McCartney zapowiedział nowy album. Zamknie trylogię po… czterdziestu latach!

/ 21 października, 2020


Paul McCartney zapowiedział publikację solowego wydawnictwa „McCartney III”.


Legendarny eksbeatles zapowiedział właśnie premierę nowego solowego wydawnictwa. Paul McCartney poinformował w mediach społecznościowych, że planuje wydać album zatytułowany „McCartney III”. Oznacza to, że zamknie zapowiedzianą pół wieku temu trylogię!

Album „McCartney” miał swoją premierę w kwietniu 1970 roku. Nieco ponad dekadę później, w maju 1980 roku, światło dzienne ujrzała płyta „McCartney II”. Oba wydawnictwa Paul McCartney stworzył niemalże samodzielnie. Drugie natomiast przygotował zaraz po rozpadzie grupy Wings. Niektórzy fani muzyka pewnie już przestali wierzyć, że domknie on serię wydawnictw, które miały stanowić trylogię, ale po czterdziestu latach od wydania „dwójki”, w końcu światło dzienne ujrzy ostatni album z cyklu „McCartney”.

W sieci pojawił się oficjalny trailer płyty „McCartney III”:

Zgodnie z tradycją, Paul McCartney zajął się całym procesem twórczym – pisaniem utworów, nagrywaniem instrumentów i wokali, a także produkcją. Wydawnictwo zapowiedział na 11 grudnia 2020 roku!

Codziennie zaczynałem nagrywać jeden instrument, na który napisałem dany utwór, a później stopniowo nakładałem to na siebie. Przynosiło mi to wiele radości. Chodziło raczej o tworzenie muzyki dla siebie, a nie czegoś, co musi robić robotę. Zwyczajnie robiłem to, na co miałem ochotę. Nie miałem pojęcia, że skończy to jako album.

– powiedział muzyk o „McCartney III”.

Solową dyskografię eksbeatlesa zamyka album „Egypt Station” z 2018 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także