Paul Weller i Noel Gallagher stworzą utwór dla Jamesa Bonda?

/ 11 maja, 2017

58-letni rockman w wywiadzie dla BBC powiedział, że pracuje wraz z byłym liderem Oasis, Noelem Gallagherem, nad kompozycją, która mogłaby posłużyć jako główny motyw w nadchodzącym filmie o przygodach Agenta 007

Noel Gallagher zapowiada solowy album 

Chcę napisać utwór dla Bonda. Mam już połowę kawałka, nad którym pracuje wspólnie z Noelem Gallagherem. Myślę, że byłby to świetny bondowski motyw

– stwierdził Weller.

Byłby to zaskakujący wybór, zważywszy że w ostatnich latach producenci obrazów o Agencie 007 stawiają na młodą gwardię. Do filmu „Spectre” utwór zaśpiewał Sam Smith, z kolei w „Skyfall” mogliśmy usłyszeć Adele. Postawienie na Wellera oraz Gallaghera byłoby też powrotem – prawdopodobnie – do rockowych dźwięków. Ostatnią kompozycją w tym klimacie była „Another Way To Die” (2008), którą wspólnie zaśpiewali Jack White oraz Alicia Keys. Utwór pojawił się w filmie „Quantum of Solace”.  

Paul Weller w latach 1972-1982 stał na czele zespołu The Jam, który uznaje się za jednego z najważniejszych przedstawicieli nurtu zwanego mod revival (nowofalowy ruch młodzieżowy zapoczątkowany w roku 1979 w wyniku fascynacji filmem – „Quadrophenia”, oraz ponownym zainteresowaniem takimi zespołami jak The Who, The Small Faces oraz muzyką ska). Po rozpadzie grupy The Jam, Weller, zwany inaczej The Modfather, powołał do życia zespół The Style Council wraz z Mickiem Tallbotem. W 1989 kapela została rozwiązana i od tamtej pory muzyk skupił się na karierze solowej. 12 maja ukaże się jego najnowszy album zatytułowany „A Kind Revolution”.

Z kolei Noel Gallagher to były gitarzysta zespołu Oasis, który w latach dziewięćdziesiątych osiągnął ogromny sukces komercyjny. Płyty, takie jak, „Definitely Maybe”, „(What’s The Story) Morning Glory” i „Be Here Now”, rozchodziły się w wielomilionowych nakładach. Zespół został okrzyknięty, obok Blur, najważniejszym przedstawicielem britpopu. W 2009 Oasis został jednak rozwiązany. Od tamtej pory Noel działa pod szyldem Noel Gallagher's High Flying Birds. Wydał dwa albumy: „Noel Gallagher's High Flying Birds” (2011) i „Chasing Yesterday” (2015), a obecnie muzyk pracuje nad swoją trzecią solową płytą, która ma ukazać się jeszcze w tym roku.

25. film o przygodach najsłynniejszego agenta 

Nie wiadomo jeszcze czy główną rolę w filmie ponownie zagra Daniel Craig. Media spekulują, że może dojść do zmiany na tym stanowisku. Wśród kandydatów wymieniani są chociażby: James Norton, Idris Elba, Jamie Bell, Aidan Turner, Damian Lewis, Jack Huston, Luke Evans, Henry Cavill, Tom Hardy, a nawet Gillian Anderson. Z kolei na fotel reżysera przymierzany jest Paul McGuigan. Natomiast pewne jest to, że za scenariusz 25. obrazu o szpiegu Jej Królewskiej Mości odpowiadają: Neal Purvis oraz Robert Wade, którzy związani są z serią od 1999 roku. 

W ramach więc oczekiwania na nowy film o Jamesie Bondzie, posłuchajmy jednego z najważniejszych utworów, który pojawił się na ścieżce dźwiękowej do obrazu „A View to Kill”.

Duran Duran: „A View to Kill”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także