Paulina Przybysz singlem zapowiedziała nowy album [WIDEO]

/ 8 listopada, 2019

W styczniu 2020 roku nadejdzie „Odwilż”. Nowy album Pauliny Przybysz to zbiór utworów stworzonych zimą 2018/2019 roku na poddaszu w małej pracowni w lesie z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu. Podobnie artystka opisuje swoje emocje i przemyślenia przy pracy nad albumem. Tradycyjnie tworzyła muzykę przy współpracy z młodymi, zdolnymi producentami.

Wspomniany album promuje utwór „Senność”, który właśnie pojawił się w serwisie YouTube:

Paulina Przybysz o utworze „Senność”:

To pierwszy singiel zapowiadający album „Odwilż”, który ma ukazać się w styczniu 2020. Przebodźcowana obywatelka kontra rozmyta percepcja intuicji. Przedmieścia, gdzieś między lasem a betonem, proces rozmrażania twardych poglądów, odpuszczenie, tęsknota za naturą, której przyszłość zlewa się z wizją wspomnienia… Z resztą, sami powiedzcie co czujecie po wysłuchaniu tego numeru.

%%REKLAMA%%

Paulina Przybysz znana z jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Rocznik 85., pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki, ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą, ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw, by w 2017 powrócić na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem, z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny, płytą „Chodź tu”.

W styczniu 2020 ukażę się jej drugi solowy album zatytułowany „Odwilż”, nagrany przy współpracy ze zdolnymi producentami. Utwory po raz pierwszy w historii wydawnictw artystki zostały w całości napisane przez nią w języku polskim.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także