Paweł Kukiz zrezygnuje z polityki na rzecz muzyki? [TYLKO U NAS]

/ 21 grudnia, 2018

Ostatnie lata Paweł Kukiz poświęcił na rozwijanie kariery politycznej. Założone przez niego ugrupowanie Kukiz ’15 udało mu się wprowadzić do Sejmu. Członek takich zespołów jak Piersi, Emigranci czy Aya RL z muzyki jednak nie zrezygnował, a w listopadzie pojawiła się płyta „Wyspa zielona”, którą nagrał wraz z zespołem Perverados.

„Teraz Rock” został odświeżony. Co zmieniliśmy?

Czy to wypadek przy pracy, czy Kukiz wróci na stałe do muzyki? Na to pytanie artysta i polityk odpowiedział w wywiadzie, który w całości pojawi się w styczniowym „Teraz Rocku”. My przedpremierowo publikujemy fragment, czyli odpowiedź na pytanie dotyczące przyszłości Pawła Kukiza:

Jeśli po następnych wyborach Kukiz’15 będzie miało spędzić czas w opozycji, to zrezygnuję z polityki. Z tej pozycji niewiele można zrobić. Jeśli będę współrządził, to mogę realnie zawalczyć nawet o tego o fana, który teraz na mnie pluje i o kolegę muzyka, który mnie nie rozumie. Bycie w opozycji na dłuższą metę nie ma sensu. Nie mam kolejnych czterech lat na nic nierobienie. Jeśli Kukiz’15 nie będzie po następnych wyborach języczkiem u wagi, to wrócę do aktywnego muzykowania. Pod warunkiem, że system wpuści mnie na scenę, bo dzisiaj zwalcza mnie, jak tylko może. W polityce jest sens być tylko wtedy, kiedy ma się wpływ na rzeczywistość.

Wywiad przeprowadzony przez Jacka Nizinkiewicza dotyka wielu kwestii – panowie porozmawiali o polityce, muzyce, przyszłości i przeszłości. Obszerna rozmowa dostępna będzie w nowym „Teraz Rocku”, którego zapowiedź pojawi się na łamach naszej strony w najbliższych dniach.

Przypominamy, że w związku ze zbliżającymi się świętami, publikacja nowego numeru pisma przesunięta została na 28 grudnia!


W sprzedaży wciąż dostępny jest grudniowy numer naszego pisma, a w nim między innymi: Dawid PodsiadłoSlash i Myles KennedyDead Can Dance, T.LoveGreta Van Fleet czy A Perfect Circle. Znajdziecie go w kioskach i naszym sklepie internetowym.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także