„Peaky Blinders”. Wiemy, jak twórca serialu chce zamknąć historię. Niespodzianka!

/ 20 stycznia, 2021

Niedawno poinformowano, że szósty sezon „Peaky Blinders” będzie ostatnim. Jednocześnie zdradzono, że nie będzie to zakończenie historii Shelby’ego. Co planują twórcy?


Kilka dni temu świat obiegła informacja, że rozpoczęły się prace nad szóstym sezonem serialu „Peaky Blinders”. Jednocześnie przekazano również złą wiadomość – będzie on sezonem finałowym. Twórca przy okazji przekazywania tych wieści zdradził, że planuje jednak w inny sposób zakończyć historię Shelby’ego.

Co zatem szykują twórcy? Steven Knight, twórca „Peaky Blinders”, w końcu zdradził, jakie ma plany:

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała nasze plany. Mogę jednak zdradzić, że moim planem od początku było to, aby zakończyć ten serial filmem. Tak też się stanie.

Oznacza to, że cała historia zakończy się dopiero w filmie, który będzie miał premierę już po zakończeniu szóstego sezonu serii.

Serial „Peaky Blinders” to jeden z największych przebojów ostatnich lat. Pierwszy sezon miał premierę w 2013 roku i od tamtej pory przygotowano oraz zaprezentowano pięć pełnych sezonów. Produkcja chwalona jest za znakomity scenariusz i bardzo dobre odwzorowanie lat 20. ubiegłego wieku, w których osadzona została akcja serialu. Główną rolę w produkcji BBC gra Cillian Murphy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także