Pearl Jam opublikował nieocenzurowaną wersję klipu „Jeremy” [WIDEO]

/ 6 czerwca, 2020

Teledysk do pochodzącego z płyty „Ten” utworu „Jeremy” należy do najpopularniejszych klipów lat 90. Oparty na prawdziwej historii samobójstwa popełnionego przez nastolatka w klasie klip kojarzy zapewne każdy. Nie każdy jednak wie, że znany z MTV klip do utworu Pearl Jam został ocenzurowany. Grupa zdecydowała się po 28 latach opublikować w internecie jego nieocenzurowaną wersję . Znajduje się w niej scena, w której chłopiec wkłada pistolet do ust, a która przez ówczesną telewizję została uznana za zbyt drastyczną.

Tak publikację tego klipu uzasadnia zespół:

Wzrost przemocy z bronią w ręku od czasu premiery „Jeremy” jest zatrważający. Opublikowaliśmy nieocenzurowaną wersję klipu, która nie przeszła przez telewizyjną cenzurę w 1992 roku. Możemy zapobiec śmierciom z powodu broni, czy to w strzelaninach, za sprawą funkcjonariuszy czy w wyniku wypadków.

%%REKLAMA%%

Nieocenzurowaną wersję klipu możecie obejrzeć poniżej.

Pearl Jam w tym roku powrócił z nową płytą zatytułowaną „Gigaton”. Więcej o zespole i nowej płycie znajdziecie w majowo-czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w sprzedaży. Piszemy w nim również o: Danzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także