Pearl Jam pozwał tribute band. Ten genialnie zakpił z sytuacji, zmieniając nazwę

/ 21 stycznia, 2021

Członkowie tribute bandu Pearl Jam genialnie zakpili z sytuacji i zmienili nazwę.


Pearl Jam pozwał zespół Pearl Jamm, który gra kowery znanego zespołu z Seattle. Pearl Jam domaga się, aby Pearl Jamm zniszczył wszystkie gadżety ze swoją nazwą, a także przekazał grupie swoje konta e-mail i domenę internetową. Zespół twierdzi, że działalność Pearl Jamm szkodzi jego marce oraz wprowadza w błąd fanów.

Zespół Pearl Jamm wybrnął z sytuacji zmieniając nazwę na… Legal Jam (Prawne Tarapaty). Swoją decyzję uzasadnił w oświadczeniu:

Nazwa to tylko nazwa. Robimy to co robimy z naszej miłości i szacunku do Pearl Jam. Od początku dawaliśmy do zrozumienia, że ustąpimy (Yield) przed żądaniami Pearl Jam i wyraziliśmy jedynie nasze rozczarowanie tym, kiedy i w jaki sposób te żądania zostały przedstawione. Z dumą ogłaszamy, że nazywamy się teraz Legal Jam, co lepiej pasuje do sytuacji. Dalej będziemy grali muzykę Pearl Jam z całego serca, jak najlepiej potrafimy.

Wcześniej członkowie Legal Jam (eks Pearl Jamm) wystosowali oświadczenie skierowane bezpośrednio do członków Pearl Jam, lecz ci na nie nie odpowiedzieli.

KOMENTARZE

Przeczytaj także