Peja i Stan Borys odświeżają wielki przebój. Zapowiedź nowej płyty [WIDEO]

/ 16 listopada, 2018

Nowy album Peja/Slums Attack będzie zatytułowany „25 godzin” i do sklepów trafi 14 grudnia 2018 roku. Wyprodukowaną przez Magierę płytę zapowiada teledysk z utworem „Głucha noc 2”, w którym gościnnie zaśpiewał Stan Borys.

Głucha noc 2” to kontynuacja przeboju „Głucha noc” z 2001 roku, który trafił na płytę Slums Attack „Na legalu”. Album był jednym z najbardziej przełomowych w historii polskiego hip hopu, sprzedał się w nakładzie przekraczającym 100 tysięcy egzemplarzy. Utwór był też przedmiotem ciągnącego się latami sporu sądowego między Stanem Borysem a Ryszardem Andrzejewskim o naruszenie praw autorskich. W 2011 roku doszło do ugody pomiędzy artystami. Już wtedy rozważali nagranie kontynuacji tej piosenki.

Poniżej możecie zapoznać się z teledyskiem do „Głuchej nocy 2”.

A oto, co o płycie „25 godzin” mówi sam Peja:

Ta płyta to blisko rok mojej pracy z Magierą. W wersji deluxe otrzymacie 2 dodatkowe utwory i dodatkową grafikę. 18 zajebistych traków. Szczerze? Dawno nie nagrałem albumu (SŻG), którym tak bym się jarał od dłuższego czasu. W zasadzie w przeddzień premiery zawsze mam już dość jakiegokolwiek odsłuchu. Dziś jest inaczej. Nowe brzmienie choć ten sam team od 18 lat. 18 studyjna płyta w 2018 roku:) Nie wierze w przypadki:) Cokolwiek to oznacza mam tą przyjemność i szczęście ogłosić moją muzyczną pełnoletniość. Na tę 18-stkę mogę dodać coś na temat okładki. Te kwiaty to moje 24 h – podczas, którego robię mnóstwo rzeczy od obowiązków domowych począwszy na pracy studyjnej i milionie innych kończąc. Ten jeden kwiatek, który tli się na żółto to paliwo, które napędza mnie do działania pomimo złamania zasad HALT (po pierwsze stop ale prócz tego Hungry/Angry/Lonely/Tired) Kiedy wszystko co może zagrozić mojej trzeźwości realnie mnie dopada (w wyniku własnego zaniedbania np teraz gdy siedzę po 16 h i pracuję czy to przy płycie lub pokrewnych projektach (25 lecie) – ta symboliczna 25 h jest moim światełkiem w tunelu cokolwiek to oznacza…

Na „25 godzin” trafią następujące utwory:

 1. Intro
 2. Tu jest najlepiej, scratch & cuts: DVJ. Rink
 3. 25_godzin
 4. Real Talk
 5. Moja ambicja feat. Brahu & DVJ. Rink
 6. Drama
 7. Nie bądź zdziwiony feat. Kaz Bałagane & Young Igi
 8. Być jak Nasir Jones
 9. Głucha Noc 2 feat. Stan Borys
 10. Amber feat. Beteo
 11. Na tych ulicach feat. Blokkmonsta, Azyl, Kafar, Jongmen & Gandzior
 12. Życiówka
 13. Uważaj czego sobie życzysz feat. Edo G, Clementiono & DJ. Eprom
 14. Powracający sen
 15. W potrzasku
 16. Przemoc i Sex feat. Hellfield
 17. Tylko zwycięstwo feat. Patokalipsa, Kobra & DVJ. Rink
 18. Gdy jest po wszystkim

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także