Pendragon zagra w Polsce trzy koncerty w 2020 roku

/ 31 maja, 2019

Właśnie ogłoszono trzy koncerty zespołu Pendragon. Legenda neo-progresywnego rocka po niezwykle udanej trasie europejskiej w 2018 z okazji 40-lecia istnienia, zawita wreszcie do Polski. Bilety trafiły do sprzedaż dziś, 31 maja.

Pendragon w Polsce – szczegóły:

  • 11.03.2020 Poznań, Blue Note
  • 12.03.2020 Piekary Śląskie, OK Andaluzja
  • 13.03.2020 Łódź, ŁDK*

*Koncert w Łodzi odbywać się będzie w ramach pierwszego dnia festiwalu Prog on Days

Dorobek zespołu Pendragon to 10 długogrających albumów studyjnych oraz trzy epki, które zaprowadziły ich na deski scen wypełnionych klubów na całym świecie. Trudno dziwić się tej popularności, kiedy posłuchamy albumów takich jak „The Masquerade Overture” czy „Not Of This World”.

Na czele zespołu stoi Nick Barrett (wokal, gitara elektryczna), który razem z Peterem Gee (gitara basowa) niezmiennie od 1978 roku tworzą trzon zespołu. Na koncertach pojawi się także niezastąpiony, wieloletni członek kapeli, Clive Nolan (znany także m. in. z zespołu Arena) na klawiszach i Scott Higham na perkusji.

%%REKLAMA%%

W tym roku z okazji 40-lecia zespołu przygotowywane jest specjalne wydawnictwo zawierające książkę i aż 5 płyt CD. W przyszłym roku ujrzy światło dzienne nowe studyjne wydawnictwo Pendragon

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także