Philip Anselmo i Rex Brown upamiętnili Vinniego Paula

/ 25 czerwca, 2018

Vincent Paul Abbott, znany jako Vinnie Paul, zmarł w nocy z 22 na 23 czerwca 2018 roku w swoim domu w Las Vegas. Prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy zawał serca. Oficjalną przyczynę poznamy, gdy przeprowadzona zostanie autopsja.

Znamy okoliczności śmierci perkusisty Pantery

Vinnie Paul zasłynął jako perkusista zespołu Pantera, który założył ze swoim bratem Dimebagiem Darrellem. W najsłynniejszym składzie grupy znaleźli się także wokalista Philip Anselmo i basista Rex Brown.

Zarówno Philip Anselmo jak i Rex Brown upamiętnili Vinniego. Philip umieścił na swoim Instagramie zdjęcie płonącej świeczki.

Rex Brown napisał komentarz na swoim Facebooku:

Kilka ostatnich dni było bardzo trudnych i bolesnych. Potrzebuję więcej czasu, by przetrawić emocje. Dziękuję za przysyłane wyrazy wsparcia. Wkrótce wydam oficjalne oświadczenie prasowe. Spoczywaj w pokoju Bracie Vinnie.

Po rozpadzie zespołu Pantera w 2003 roku stosunki pomiędzy braćmi Abbott, a pozostałymi członkami pozostawały chłodne. Przepaść ta pogłębiła się jeszcze po tragicznej śmierci Dimebaga Vinnie oskarżał Philipa o pośredni wpływ na morderstwo brata (Anselmo miał wypowiadać się niepochlebnie o Dimebagu tuż przed jego śmiercią, jednak policja wykluczyła ten trop podczas śledztwa) i nie zgodził się, by wokalista przybył na pogrzeb gitarzysty. Od tamtej pory Vinnie i Philip ponoć nie zamienili już ani słowa. Był to też główny powód braku zgody perkusisty na reaktywację Pantery, mimo że co jakiś czas powracały takie plotki. Miejsce Dimebaga miałby w takiej sytuacji zająć Zakk Wylde. Gdy zapytaliśmy go o to podczas ostatniej wizyty Black Label Society w Polsce, odparł:

Pantera to ci czterej goście. Jeśli zwrócą się z tym do mnie, będę postrzegał to jako celebrację świetności Pantery i Dimebaga. Nikt nie zastąpi Dimebaga, nikt nie osiągnie tego, co osiągnęli ci czterej kolesie. Tak jak nikt nie zastąpi Randy’ego Rhoadsa ani Johna Bonhama.

Po rozwiązaniu zespołu Vinnie Paul angażował się w inne projekty – wspomnieć należy o Damageplan (tutaj jeszcze Dimebagiem), a przede wszystkim o zespole Hellyeah. To właśnie z tą grupą perkusista opublikował aż pięć albumów i był z nią od samego początku, czyli 2006 roku. Ostatnim wydawnictwem jest „Unden!able” z 2016 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także