Pięć Dwa. Szczegóły nowej płyty i trasy zespołu wokalisty Luxtorpedy

/ 30 sierpnia, 2018

7 września 2018 roku do sklepów trafi nowy album hiphopowego zespołu Pięć Dwa, na czele którego stoją Przemysław „Hans” Frencel oraz Paweł „Deep” Paczkowski. „Czyste szumienie” to pierwszy album grupy od czasu wydanego w 2014 roku „N.E.O.”, który spotkał się z pozytywnymi recenzjami i dotarł do 6. miejsca na liście OLiS.

Grupa zaprezentowała kolejny utwór promujący nowe wydawnictwo, a jest nim „Szampan”, którego możecie wysłuchać poniżej.

Czyste szumienie” to ciekawe spojrzenie i oryginalne pomysły, a warstwa muzyczna i tekstowa jest, jak zawsze w Pięć Dwa, treściwa i sycąca.

W stylistyce polskiego hip hopu, który wychował całe pokolenia młodych ludzi, można nadal, wciąż na nowo i bez końca, odnajdywać świeżość

– mówi Hans.

Życiowa i twórcza dojrzałość, chwile powagi przełamuje poczucie humoru, bezpretensjonalność i właściwy dystans do siebie i świata

– precyzuje Deep.

Pośród zmieniających się trendów, Hans i Deep czują się doskonale idąc własną wydeptaną ścieżką, świadomie i konsekwentnie, nie uciekają od współczesnych brzmień i jednocześnie czerpią całymi garściami ze źródeł tej muzyki.

Równolegle z premierą płyty wystartuje trasa koncertowa promująca „Czyste szumienie”. Obejmie ona ponad 20 koncertów na terenie całej Polski. Poniżej możecie zapoznać się z poszczególnymi datami.

Pięć Dwa (znany też jako 52 Dębiec, Pięć Dwa Dębiec, 5-2) powstał w 1999 roku w Poznaniu. Grupa zadebiutowała oficjalnie albumem „P-ń VI” w 2003 roku, który dotarł do 35. miejsca OLiS-u i sprzedał się w nakładzie przekraczającym 12 tysięcy egzemplarzy. W nagraniach wprawdzie nie wziął udziału Deep, który tymczasowo opuścił skład, jednak od 2007 roku znów działa razem z Hansem.

Od 2011 roku Hans razem z Litzą i muzykami związanymi z 2Tm2,3, Turbo i Armią, równolegle współtworzy zespół Luxtorpeda, z którym nagrał już cztery płyty. Ostatnia z nich ukazała się w kwietniu 2016 roku pod tytułem „MYWASWYNAS”.

rf | fot. Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także