Placebo udostępnili utwór „Happy Birthday in the Sky”. To zapowiedź nowej płyty zespołu

/ 4 marca, 2022

W sieci pojawił się kolejny utwór zapowiadający nowy album zespołu Placebo.


Zespół Placebo zapowiedział jakiś czas temu premierę swojego długo oczekiwanego ósmego studyjnego albumu. Ostatnia studyjna płyta „Loud Like Love” wydana została 9 lat temu, a nowy album „Never Let Me Go” ukaże się 25 marca 2022 roku.

Kolejną zapowiedzią wydawnictwa jest singiel „Happy Birthday in the Sky”, który pojawił się w serwisach streamingowych i YouTube:

We wrześniu 2021 roku Placebo przebudziło się z długiej hibernacji, by wydać swój pierwszy singiel od pięciu lat – i pierwszy z nowego albumu – „Beautiful James”. Radosna i uroczysta piosenka wyrażała także sprzeciw wobec coraz bardziej prominentnych, ignoranckich ugrupowań, które zaśmieciły współczesną konwersację. Jak skomentował to wtedy Brian Molko: „Jeśli piosenka ma drażnić tych o ciasnych horyzontach, niech tak będzie”.

Placebo w Polsce – kiedy koncert?

Wraz z zapowiedzią nowej płyty Placebo ogłosili szczegóły europejskiej trasy koncertowej. Zespół pojawi się również w Polsce, a konkretnie w warszawskiej Hali EXPO XXI. Koncert odbędzie się 17 października 2022 roku. Bilety trafiły już do sprzedaży.

Wywiad z zespołem Placebo znajdziecie natomiast w marcowym „Teraz Rocku”, który kilka dni temu trafił do sprzedaży.

Marcowy „Teraz Rock” – KUP TERAZ!

KOMENTARZE

Przeczytaj także