Pol'and'Rock Festival 2018 z trzema nowymi wykonawcami

/ 20 marca, 2018

Po ostatnich wykonawcach zagranicznych, tym razem Pol'and'Rock Festival poszerzony został o kilku pochodzących z naszego kraju. Na Facebooku imprezy kolejno prezentowano kolejne nazwy i nazwiska, a ostatecznie skład powiększył się o trzech polskich wykonawców: zwycięzcę Złotego Bączka – grupę Bethel, Krzysztofa Zalewskiego i zespół Koniec Świata. Wszyscy zaprezentują się na Małej Scenie kostrzyńskiego festiwalu.

Steven Tyler (Aerosmith) wyruszy w solową trasę

Niedawno poinformowano, że w tym roku na Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanku Woodstock) zagra słynna metalowa formacja z Francji – Gojira. Wcześniej natomiast ogłoszono występy następujących wykonawców: Blues Pills, Booze & Glory, Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Lao Che i The Inspector Cluzo.

Organizatorem Przystanku Woodstock (obecnie PolAndRock Festival​u) jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao i Nocny Kochanek.

Legenda metalu w Kostrzynie?

Jakiś czas temu przekazaliśmy nieoficjalną informację dotyczącą planowanego występu na Pol'and'Rock Festival. Mowa tutaj o brytyjskiej formacji Judas Priest. Skąd takie przypuszczenia? W sieci pojawiło się zdjęcie koszulki, która jest sprzedawana na koncertach grupy (wczoraj ruszyła ich światowa trasa). Wypisane są na niej wszystkie miasta, w których zespół w tym roku zagra.

Są oczywiście Katowice (13 czerwca), ale także Kostrzyn nad Odrą (lewy dolny róg). Jest to jak najbardziej możliwe – między 2 a 6 sierpnia jest wolne miejsce w koncertowym kalendarzu Roba Halforda i spółki. Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia. 

Poniżej zdjęcie wspomnianej koszulki:

Czy Judas Priest rzeczywiście wystąpią w tym roku dwukrotnie w naszym kraju? Mamy nadzieję, że dowiemy się tego jak najszybciej!

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także