Riverside zagra z Yes, Steve'em Hackettem i innymi na… statku wycieczkowym

/ 20 marca, 2018

Wyprawa Cruise To The Edge odbędzie się w dniach 4-9 lutego 2019 roku. Wystartuje z Tampy na Florydzie, po drodze odwiedzi Key West, 7 lutego dopłynie do Cozumel w Meksyku, a 9 lutego nad ranem powróci do Tampy.

Steven Tyler (Aerosmith) wyruszy w solową trasę

Uczestnicy wyprawy będą mieli do dyspozycji luksusowy statek, na którym czekają na nich liczne rozrywki, a także koncerty takich wykonawców, jak Yes, Mike Portnoy, PFM, Jordan Rudess, Riverside, Steve Hackett i inni.

cruise to the edge

Riverside podczas wyprawy prawdopodobnie będzie promował nowy album, który ma ukazać się jesienią tego roku. Grupa poinformowała niedawno, że rozpoczęła nagrania. Nadchodzący album będzie nabierał konkretnych kształtów w warszawskim studiu Serakos. Czego możemy się na nim spodziewać?

Ponieważ dwa lata temu „skończył nam się świat” [w 2016 roku zmarł Piotr Grudziński, gitarzysta zespołu – przyp. szy], zdecydowaliśmy, że najnowszy album będzie w klimatach "postapokaliptycznych". Przymierzaliśmy się do nich już od dawna, ale teraz historia będzie miała o wiele głębsze znaczenie.

Skoro klimaty "post-apo" to i dużo cięższa i mroczniejsza muzyka, wciąż jednak klimatyczna i pełna przestrzeni, z dużą ilością żywych instrumentów. […]

Jaka będzie muzyka bez Grudnia? Na pewno wciąż będzie to muzyka Riverside. Płyta będzie jednak inna, ale byłaby też inna gdyby Grudzień wciąż był z nami. Wiecie, że nie lubimy nagrywać dwóch takich samych albumów, stąd też i nie mamy zamiaru imitować brzmienia którejś z poprzednich płyt. Nasza muzyka spoważniała i bardzo dojrzała, szykujcie się więc na męski i emocjonalny album. Jego premierę przewidujemy na koniec września tego roku.

Rok 2018 z pewnością będzie pracowity dla Mariusza Dudy. W maju swoja premierę będzie miała epka projektu Lunatic Soul. Całość została zatytułowana „Under The Fragmented Sky” i będzie zawierała utwory stworzone podczas sesji nagraniowej do ostatniego albumu „Fractured”. Mariusz Duda na swoim facebookowym proflu wyjawił też, że ma w głowie jeszcze jedno wydawnictwo, ale ono pojawi się raczej w 2019 roku.

rf | fot. Oskar Szramka

KOMENTARZE

Przeczytaj także