Pol'and'Rock Festival 2018. Znamy zwycięzców Złotego Bączka i eliminacji

/ 1 lipca, 2018

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą, zbliża się wielkimi krokami. Zakończono właśnie plebiscyt Złotego Bączka, a także eliminacje. Wiadomo już, kto zagra – dzięki tym wyróżnieniom – na jednym z największych festiwali muzycznych na świecie.

Pol'and'Rock Festival 2018 imprezą podwyższonego ryzyka? Policja podjęła decyzję

Złoty Bączek to nagroda w postaci mosiężnej statuetki. Przyznawana jest od 1995 roku, od 2003 zwycięzcy zostają wyłaniani w wyniku internetowego plebiscytu. Zwycięzcy zostają zapraszani na kolejną edycję Pol'and'Rock Festival i jeśli zaproszenie przyjmą – zagrają na głównej scenie festiwalu.

Oto laureaci tegorocznego Złotego Bączka

  • Nocny Kochanek (Duża Scena, Polska)
  • Amon Amarth (Duża Scena, zagranica)
  • Tabu (Mała Scena, Polska)
  • Counterfeit (Mała Scena, zagranica)

Trzech z powyższych wykonawców potwierdziło już swój udział w nadchodzącej, dwudziestej czwartej już, edycji festiwalu: 2 sierpnia zagra Tabu, dzień później Nocny Kochanek, z kolei Counterfeit – ostatniego dnia Pol'and'Rock Festival

W zeszłym roku po nagrodę sięgnęli: Hey, Bring Me The Horizon, Materia oraz Nine Treasures.

Wyniki eliminacji

Prezentują się następująco:

  • na Dużej Scenie zaprezentują się: Snowman, Hope, RusT oraz Agata Karczewska;
  • na Małej Scenie wystąpią natomiast: OHO!KOKO, Glasspop i Robert Cichy;
  • na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny zagoszczą Pull The Wire;
  • na Scenie Lecha pojawią się natomiast: HORRORSCOPE, Opus Magnum i Dream Atlas.

Zwycięzcom gratulujemy!

Na tegorocznej edycji festiwalu zaprezentują się tacy artyści, jak m.in. Judas PriestArch Enemy, Goo Goo Dolls, Booze and Glory, In Flames, Big Mountain, Blues Pills, Dubioza Kolektiv, Gojira, Frank Carter, Lao Che, Krzysztof Zalewski, Soulfly, Hunter czy Big Cyc.

Organizatorem Pol'and'Rock Festival jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także