Rock'N'Roll Hall Of Fame w amerykańskim teleturnieju. Trudne pytania? [WIDEO]

/ 1 lipca, 2018

Amerykański program „Jeopardy!” cieszy się nieprzemijającą popularnością. W jednym z ostatnich odcinków znalazła się kategoria związana z Rock And Roll Hall Of Fame. Niektóre pytania okazały się dla uczestników zbyt trudne.

Najlepsze występy z Rock And Roll Hall Of Fame na DVD

Pytania dotyczyły zarówno artystów, którzy znajdują się w Hall Of Fame, jak i takich, którzy do tej pory do niego nie trafili, mimo że w opinii wielu należy im się miejsce w salonie sław. Sprawdźcie, jak poradzili sobie uczestnicy. Znalibyście odpowiedzi na wszystkie pytania?

Tegoroczna ceremonia Rock And Roll Hall Of Fame odbyła się 14 kwietnia w Public Hall w Cleveland. O miejsce w Galerii Sław w tym roku walczyli:

Radiohead, Rage Against The Machine, Kate Bush, Nina Simone, Depeche Mode, Judas Priest, Bon Jovi, The Cars, Eurythmics, Dire Straits, J. Geils Band, LL Cool J, MC5, The Meters, The Moody Blues, The Zombies, Rufus featuring Chaka Khan, Sister Rosetta Tharpe, Link Wray.

Do Salonu Sław dołączyli następujący wykonawcy: Bon Jovi, Dire Straits, The Moody Blues, The Cars oraz Nina Simone.

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania około 900 ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także