Pol’and’Rock Festival 2021 tylko dla zaszczepionych. Owsiak komentuje post Kultu

/ 6 czerwca, 2021


W tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival wziąć udział będą mogły tylko zaszczepione osoby. Jerzy Owsiak skomentował też oświadczenie zespołu Kult.


Zespół Kult wydał oświadczenie, w którym oznajmił, że nie zgadza się występować tylko dla zaszczepionych osób. Grupa napisała „apartheidowi mówimy zdecydowane NIE”.

Jerzy Owsiak napisał, że w tym roku Pol’and’Rock Festival odbędzie się tylko dla zaszczepionych osób. Jednocześnie pogratulował Kultowi.

Brawo Kult! Koncerty – te najpiękniejsze – powinny być realizowane w duchu wzajemnej przyjemności i otwartości! Zarówno organizator koncertu małego, dużego, a nawet bardzo dużego, takiego jak festiwal, i artysta, który kieruje swoją sztukę w stronę publiki, powinni czuć wzajemne nakręcanie dobrego klimatu. Pandemia wy.…..a wszystko do góry nogami, i jak się okazuje, to po półtora roku od momentu wprowadzenia wszelkich restrykcji ograniczających naszą wolność i zmieniających codzienną organizację życia, branżę muzyczną po dziś dzień dotykają największe ograniczenia. Stadiony wypełniają się kibicami, tak samo jak galerie handlowe czy deptaki, a nadal nie można swobodnie, tu czytaj – BEZPIECZNIE organizować koncertów plenerowych na dużą skalę! Słusznie się Kult wkurza na zasady, które na takie koncerty pozwalają – według nas wystarczyłyby szybkie testy na koronawirusa. My tak planowaliśmy trzy miesiące temu, kiedy żadne koncerty w grę nie wchodziły. Słusznie myśleliśmy, że mogą zostać wprowadzone nowe zasady, więc nie traciliśmy czasu przygotowując nasz festiwal.

Dalej Owsiak napisał, że organizatorzy zapytali uczestników, jaką formą festiwalu wolą i większość wybrała festiwal dla 20 tysięcy osób z wymaganymi ograniczeniami typu szczepienia:

Zasada organizowania koncertów dla ludzi zaszczepionych otworzyła nam furtkę. Planowaliśmy koncert dla 5 000 uczestników, co już było bardzo śmiałym posunięciem. Teraz możemy zaprosić na Lotnisko Makowice-Płoty 20 000 osób, którym możemy zagwarantować wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznej zabawy. W momencie, gdy zgonie z obowiązującymi – czy nam się to podoba czy nie – zasadami, koncerty można organizować tylko na obszarze zamkniętym, my jesteśmy w stanie zorganizować nasz festiwal.

Cały post Jurka Owsiaka znajdziecie na jego Facebooku.

27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także