Pol’and’Rock Festival 2022. Poznaliśmy pierwszą zagraniczną gwiazdę!

/ 11 kwietnia, 2022

Właśnie ogłoszono pierwszego zagranicznego wykonawcę, który pojawi się na 28. Pol’and’Rock Festivalu.


Na tegorocznym Pol’and’Rock Festivalu zaprezentuje się zespół Tagada Jones. To pierwsze ogłoszenie dotyczące line-upu imprezy, która odbędzie się od 4 do 6 sierpnia na lotnisku Czaplinek–Broczyno w województwie zachodniopomorskim.

Tagada Jones to francuski zespół punk rockowy, który założony został w 1993 roku. Formacja ma na swoim koncie dziesięć albumów długogrających, z których ostatni – „À feu et à sang” – ukazał się w 2010 roku.

☮️ Mamy to – pierwsza gwiazda 28. Pol'and'Rock Festival! 🔥 TAGADA JONES (Officiel) to zespół, który ma na koncie ponad 25 lat bezkompromisowego, hardcorowego grania. 🇫🇷 Widzimy się w pogo?

Opublikowany przez Pol'and'Rock Festival Poniedziałek, 11 kwietnia 2022

O Tagada Jones

Styl muzyczny kapeli można określić jako połączenie tradycyjnego, angielskiego punka z muzyką punkową z Kalifornii rodem z lat 90. Kapela czerpie pomysły z francuskiej muzyki alternatywnej z lat 80. metalu i agresywnej muzyki hardcore’owej. Mimo tego, że brzmienie Tagada Jones rozwija się, to przesłanie zespołu pozostaje bez zmian – muzycy tworzą zaangażowane społecznie piosenki, opowiadając się przeciwko przemocy domowej, agresji, wojnie, dyskryminacji, rasizmowi i kapitalistycznej wizji świata. 

Buntownicze przesłanie utworów Tagada Jones idzie w parze z gniewnym i pełnym energii stylem występów kapeli na żywo. Dzięki zachowaniu równowagi między tekstami manifestującymi poglądy kapeli a żywiołowym kontaktem z publicznością, zespół należy do czołówki współczesnej francuskiej muzyki punkowej. Kapele takie jak Bérurier Noir, Parabellum, Les Shériff uznają Tagada Jones za ucieleśnienie buntowniczego ducha punka.

KOMENTARZE

Przeczytaj także