Pol'and'Rock Festival z kolejnym metalowym zespołem w składzie

/ 30 kwietnia, 2018

Nadchodząca edycja odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Jurek Owsiak potwierdził kolejny (metalowy) zespół, który zagra na jednym z największych festiwali muzycznych na świecie.

Metallica – koncert z Krakowa dostępny na CD

Na Dużej Scenie wystąpi legendarna formacja Soulfly, na której czele stoi charyzmatyczny Max Cavalera. Zespół powstał w 1997 roku w Arizonie rok po odejściu muzyka z Sepultury. Na swoim koncie mają dziesięć studyjnych albumów. Obecnie muzycy pracują nad kolejnym krążkiem, który powinien ukazać się jeszcze w tym roku. W niedawnym wywiadzie dla „No Limits Music Show” Cavalera powiedział:

Moim celem jest ponowne wykorzystanie plemiennych elementów. Wiele osób mnie o to pytało. Ja też tego chciałbym, ponieważ kocham ciężkość bębnów z gitarami – to coś niesamowitego. Mieliśmy to na albumach „Prophecy” [z 2004 roku – przyp. szy], „Primitive” [2000] czy na pierwszym krążku „Soulfly” [1998]. 

Jak na razie dyskografię Soulfly zamyka płyta zatytułowana „Archangel” z 2015. Obecnie w składzie zespołu, oprócz Maxa Cavalery (wokal, gitara), znajdują się także: gitarzysta Marc Rizzo, perkusista Zyon Cavalera oraz basista Mike Leon

Na tegorocznej edycji festiwalu zaprezentują się także m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Dubioza Kolektiv, Gojira, Frank Carter, Lao Che, Krzysztof Zalewski, Hunter czy Big Cyc.

Organizatorem Pol'and'Rock Festival​u jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także