Polityk PiS promuje się utworem metalowego zespołu. Wokalistka nie kryje oburzenia

/ 4 października, 2018

Paweł Kamiński jest kandydatem PiS na prezydenta miasta Gniezno. W swoim spocie wyborczym wykorzystał fragment utworu „Nazgul” pochodzący z wydanej w 1997 roku płyty „Ukryty wymiar” zespołu Artrosis.

Premier Morawiecki zacytował utwór Republiki. Gitarzysta odpowiada

Poniżej możecie obejrzeć spot wyborczy Pawła Kamińskiego, byłego szefa wytwórni Morbid Noizz, w której płyty wydawało wiele zespołów metalowych, w tym Artrosis.

Na ten spot natychmiast zareagowała wokalistka Artrosis, Magdalena „Medeah” Stupkiewicz, nie kryjąc oburzenia w swoim wpisie:

Całe życie uciekałam od polityki, od oficjalnego zajmowania stanowiska w sprawach jakiejkolwiek partii aż tu nagle… W ostatni weekend kandydat PiS na prezydenta Gniezna, dawniej szef wytwórni Morbid Noizz zamieścił swój spot wyborczy. Postanowił, że za tło muzyczne posłuży najlepiej fragment utworu Artrosis, którego jestem wokalistką. Mowa o utworze Nazgul. Oczywiście nie pytał żadnego z twórców o pozwolenie, bowiem jest pewien posiadania majątkowych praw autorskich do rzeczonego utworu. Ale nie o tym chciałam pisać ponieważ różne instancje sądu, w którym spotykaliśmy się z tym panem, różnie interpretowały ów fakt posiadania. Najbardziej zastanawia mnie jedno. Wiosną tego roku ów pan kandydat został posądzony o związki ze światem metalowym i satanistycznym wydając taką a nie inną muzykę. Natychmiast odciął się od tego, usprawiedliwiając ów fakt błędami młodości , naiwnością . Teraz -jak mówi chce być jak Św. Paweł nawrócony. Zatem jak postrzega utwór Nazgul -jako swoją pokutę? Czy z Gniezna planuje zrobić Minas Morgul? Odcina się od tamtych czasów okraszając swój polityczny spot wydaną wówczas piosenką o jeźdźcach ciemności ? Hmm trochę dziwne co?

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także