Polski fanklub Metalliki szykuje specjalną akcję na koncert w Warszawie: Żółty Stadion

/ 7 kwietnia, 2024
fot. Tim Saccenti


Fani z polskiego fanklubu Metalliki chcą, żeby zespół zapamiętał tegoroczną wizytę w Warszawie.


Już 5 i 7 lipca Metallica zagra dwukrotnie na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Grupa odwiedzi nas w ramach promocji zeszłorocznego albumu „72 Seasons”.

Polski fanklub Metalliki, Overkill.pl, zapowiedział specjalną akcję Żółty Stadion, na pierwszy z dwóch zapowiedzianych koncertów, który odbędzie się 5 lipca. Ten sam fanklub, który w 2008 roku przygotował na koncert w Chorzowie gigantyczną flagę Polski, która potem trafiła do siedziby Metalliki, teraz wpadł na inny pomysł.

Jak czytamy w opisie akcji Overkill.pl:

Całe przedsięwzięcie będzie polegało na podniesieniu przez Was – fanów żółtej folii po wejściu zespołu na scenę i trzymaniu jej przez cały pierwszy kawałek. Dlaczego folia? Bo to pewny i sprawdzony pomysł! Na każdym meczu reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym, kibice tworzą z foliowych prostokątów gigantyczną flagę Polski! Jest to ogromne przedsięwzięcie finansowe i logistyczne, ale mamy taki głód zrobienia czegoś dla wszystkich polskich fanów i zespołu, że wchodzimy w to! Dlaczego kolor żółty? Tym razem nie chcemy powielać pomysłu z flagą i pragniemy nawiązać do kolorystki ostatniego wydanego albumu zespołu 72 Seasons, jak i całej trasy promującej. Plan jest taki, aby rozjaśnić całe trybuny na żółto! Wyobraźcie sobie dookoła 60 tysięcy żółtych prostokątnych elementów! Przypominamy, że obecna trasa 72 Seasons jest grana w orientacji 360 stopni. Scena znajduję się na środku płyty stadionu, do tego ma żółte obramowanie i wieże dookoła, które również mienią się w kolorze żółtym. Nawet sam zespół wpisuję się w tę kolorystykę poprzez swoje instrumenty.

Koszt wyprodukowania takiej folii wynosi około 30 tys. złotych, fanklub Overkill.pl uruchomił więc zbiórkę, przez którą będzie można wesprzeć akcję. Szczegóły znajdziecie na stronie fanklubu.

Wszystko o Metallice znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także