Glenn Tipton wymienił najbardziej przełomowe płyty Judas Priest

/ 7 kwietnia, 2024


Która płyta Judas Priest była najbardziej przełomowa? Nawet Glennowi Tiptonowi trudno było wybrać jedną.


Judas Priest na przestrzeni 50 lat wydał kilkadziesiąt albumów studyjnych i koncertowych, z których duża część pomogła ukształtować gatunek heavy metalu. Były albumy cięższe, bardziej melodyjne, bardziej progresywne czy przebojowe. Które z nich były najbardziej przełomowe?

W 2001 roku w wywiadzie dla „Tylko Rocka” Wiesław Weiss zapytał Glenna Tiptona czy zgodzi się, że najbardziej przełomowym albumem Judas Priest był „Screaming For Vengeance”. Glenn odparł:

Moim zdaniem ocena każdego albumu zależy od tego, jak dobre utwory się na nim znalazły. A Screaming For Vengeance to zbiór świetnych utworów, które trafiły w swój czas. Wiesz, tak naprawdę to nie da się przewidzieć, co zostanie zaakceptowane, a co odrzucone, tak jak nie da się powiedzieć, dlaczego coś odniosło sukces. Ale rzeczywiście, album Screaming For Vengeance okazał się punktem zwrotnym w naszej karierze. Takimi samymi punktami zwrotnymi były jednak i Painkiller, i prawdopodobnie British Steel. One także pomogły nam pokonać kolejne progi w karierze i uwspółcześnić brzmienie Judas Priest. A poza tym zawierały wiele wspaniałych utworów. Wiesz, ja jestem dumny z wszystkich naszych dokonań, ale z tych trzech albumów w szczególności. To nie tylko kamienie milowe w historii Judas Priest, ale też albumy, które miały w sobie to coś szczególnego i które świetnie zniosły próbę czasu.

Top 5 płyt Judas Priest [RANKING]

Gitarzysta Glenn Tipton od kilku lat zmaga się z chorobą Parkinsona, która uniemożliwia mu pełną działalność sceniczną. Jednak mimo to zdeterminowany jest tworzyć z Judas Priest, a także od czasu do czasu pojawiać się na scenie. Glenn zaangażowany był w powstawanie najnowszego albumu Judas Priest, „Invincible Shield”, a także pojawił się na scenie podczas jednego z niedawnych koncertów.

Recenzje wszystkich albumów Judas Priest, a także kompletną historię zespołu, wywiady, zdjęcia i ciekawostki znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, dostępnym w sprzedaży.

JUDAS PRIEST WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także