Polski film erotyczny najpopularniejszym tytułem amerykańskiego Netflixa

/ 13 lipca, 2020

Jak podaje „The Hollywood Reporter” najpopularniejszym filmem oglądanym w czerwcu na platformie Netflix w USA był polski film erotyczny „365 dni”. Film trafił do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych filmów w USA 8 czerwca (dzień po premierze na Netflix) i po kilku dniach dotarł do miejsca pierwszego. Jak twierdzi założyciel strony „Whats On Netflix” polski film był najpopularniejszym filmem całego czerwca na amerykańskim Netfliksie, prześcigając takie tytuły jak „Cloudy With A Chance Of Meatballs” i „The Help”. W sumie film zarobił już 9,5 miliona dolarów.

Film wzbudził też kontrowersje ze względu na swoją tematykę. Zarzucano mu, że propaguje kulturę gwałtu i przedmiotowe traktowanie kobiet.

%%REKLAMA%%

Niektórzy domagali się, żeby Netflix usunął ze swojej biblioteki ten film. Przedstawiciele platformy streamingowej odpowiedzieli jednak, że nie zamierzają go usuwać, argumentując, że film ma wyraźne oznaczenia dotyczące scen przemocy i seksu, a użytkownicy mogą sami kontrolować treści, które wyświetla im platforma, aktywując filtry ukrywające filmy z treścią dla osób dorosłych.

Film „365 dni” oparty jest na powieści Blanki Lipińskiej i opowiada o Polce porwanej przez włoskiego gangstera. Mimo że film zebrał krytyczne opinie w mediach i na platformach filmowych (w serwisie Filmweb ma ocenę 3,9/10 wśród użytkowników i 2,1/10 wśród krytyków) okazał się kinowym sukcesem.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także