Polski zespół jedną z nadziei islandzkiego festiwalu według „Rolling Stone”

/ 6 listopada, 2018

Iceland Airwaves to prestiżowy festiwal muzyczny zrzeszający artystów spod znaku rocka, nowoczesnej awangardy i innych gatunków. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-10 listopada i jedną z gwiazd będzie polski zespół Trupa Trupa.

Trupa Trupa z jedną z najlepszych niedocenionych płyt roku

To właśnie Trupę Trupa poleca redaktor naczelny magazynu „Rolling Stone” tym, którzy udadzą się na ten festiwal.

David Fricke wybrał 10 zespołów, które szczególnie warto obejrzeć na Iceland Airwaves, a o Trupie Trupa pisze:

Ten awangardowy rockowy zespół z Gdańska jest gotowy, by zaistnieć w dużej wytwórni. Jego muzyka to ekscytujące połączenie eksperymentalnego wigoru i fundamentów sięgających garażowego rocka – niczym Radiohead wychowany na diecie z „Nuggetsów” i niemieckiego zespołu Faust. Trupę Trupa polecił mi z całego serca na zeszłorocznej edycji Airwaves Jim McGuinn, dyrektor programowy „The Current” z Minnesota Public Radio. Posłuchajcie jego rady, jak ja to uczyniłem.

To kolejne słowa uznania pod adresem Trupy Trupa, które napływają z zagranicy. Wcześniej grupa została doceniona na takich festiwalach jak Primavera i South By Southwest, a jej płyta „Jolly New Songs” wymieniona przez amerykańskiego „Newsweeka” jako jeden z „11 wspaniałych, niedocenionych albumów 2017 roku”.

Grupa właśnie ukończyła nagrania trzeciej płyty, której premiera planowana jest na 2019 rok.

rf | fot. Michał Szlaga

KOMENTARZE

Przeczytaj także