Xxanaxx opublikował kolejny singiel z nowej płyty [WIDEO]

/ 6 listopada, 2018

Utwór „Na chwilę” to kolejna odsłona najnowszego albumu grupy Xxanaxx, „Gradient”, który miał swoją premierę 26 października. Zespół pochwalił się nim w sieci, publikując jednocześnie teledysk:

Reżyserem obrazu jest Olga Czyżykiewicz, a autorem zdjęć Adam Romanowski. Jak mówi Klaudia Szafrańska:

Teledysk przypomina o tym, jak ważny jest realny kontakt z drugim człowiekiem. Zatracamy się w świecie obrazów, zapominając o dotyku, mówieniu o swoich uczuciach, uważnym słuchaniu potrzeb swoich bliskich. Stajemy się coraz bardziej egoistyczni. Skupiamy się na patrzeniu w telefony, nie zauważając tego co dzieję się obok. Tekstem chcemy przypomnieć też, by spróbować żyć tu i teraz, czerpać jak najwięcej radości z życia, przestać ciągle za czymś gonić, zatrzymać się i delektować chwilą.

Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. Xxanaxx nie stoi w miejscu, a poprzez ciągłe poszukiwanie, ciekawość oraz twórczą bezkompromisowość zabiera słuchacza w drogę ku nowym rewirom ich muzycznych działań.

Jedno pozostaje niezmienne: nowy album z pewnością odzwierciedla to, co dla Xxanaxx najbardziej charakterystyczne – mięsiste, przestrzenne brzmienia dopełnione wyjątkowo zmysłowym wokalem. Nowym otwarciem w historii zespołu jest to, że aż trzynaście z czternastu utworów powstało w języku polskim.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także