Polski zespół uznany na festiwalu Primavera za najlepszy obok Nicka Cave'a i Slowdive

/ 18 czerwca, 2018

Tegoroczna edycja festiwalu Primavera odbyła się w dniach 30 maja – 3 czerwca. Wśród imponującej liczby gwiazd zagrali na nim między innymi Nick Cave And The Bad Seeds, Slowdive, Belle And Sebastian, Father John Misty, Lorde i polski zespół Trupa Trupa.

Eminem odpowiada na krytykę efektów na swoich koncertach

To właśnie Trupa Trupa została wyróżniona przez magazyn „Full Moon”, który umieścił ją wśród najlepszych wykonawców festiwalu. Pozostali wymienieni artyści to Lift to Experience, Josh T. Pearson, Nick Cave, Father John Misty i Slowdive. Grupę wyróżnił także magazyn „Nouvelle Vague”, który napisał, że polski zespół potrafi stworzyć „głęboką i hipnotyczną atmosferę”.

Zespół doceniony został także na festiwalu Liverpool Sound City.

Ponadto Trupa Trupa została wybrana przez radio BBC polskim reprezentantem z okazji Mundialu w specjalnej audycji, w której nadano utwory z każdego z 32 krajów biorących udział w Mistrzostwach Świata. Trupa Trupa reprezentowała Polskę utworem „Coffin”. Audycji możecie wysłuchać pod tym adresem.

To kolejne już wyrazy uznania, jakie spływają z całego świata pod adresem zespołu Trupa Trupa. Wcześniej grupa została doceniona na amerykańskim festiwalu South By Southwest, a jej płyta „Jolly New Songs” wymieniona przez amerykańskiego „Newsweeka” jako jeden z „11 wspaniałych, niedocenionych albumów 2017 roku”.

Grupa przygotowuje się do kolejnych koncertów. W Polsce będzie ją można zobaczyć na festiwalach Open’er, Jarocin i AlterFest w Mysłowicach. Ponadto grupa ma w planach koncerty w Czechach, Austrii i na Islandii.

1 września album „Jolly New Songs” ukaże się w Japonii nakładem wytwórni Moonworks.

rf | fot. Nicola Braga

KOMENTARZE

Przeczytaj także