Polski zespół zadedykował koncert na amerykańskim festiwalu prezydentowi Gdańska

/ 18 marca, 2019

Trupa Trupa wystąpiła na festiwalu South By Southwest w Teksasie, gdzie pokazała się obok szerokiego grona artystów z całego świata. Zespół, który niedawno podpisał kontrakt z wytwórnią Sub Pop, zaprezentował materiał z nadchodzącej płyty, a cały koncert zadedykował pamięci Pawła Adamowicza, który został zamordowany podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Polski zespół podpisał kontrakt z Sub Pop

W relacji z koncertu, zamieszczonej w „Chicago Tribune” możemy przeczytać:

Zespół zadedykował koncert prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi, zamordowanemu sprzymierzeńcowi i przyjacielowi. „To są nowe radykalne, mroczne i sprzeciwiające się mowie nienawiści piosenki” – zapowiedział Grzegorz Kwiatkowski. Teksty były często urywkami zdań, mającymi prowokować a nie uspokajać i dawać wskazówki zamiast odpowiedzi.

Koncert zespołu Trupa Trupa na SXSW doceniły też inne portale. „NPR Music” nazwał zespół „jednym z najbardziej interesujących wykonawców tegorocznej edycji festiwalu”, a Bob Boilen z „Tiny Desk” zachwycony był „mrocznymi piosenkami o mowie nienawiści i wolności z Polski”.

%%REKLAMA%%

Zespół Trupa Trupa na początku tego roku podpisał kontrakt z wytwórnią Sub Pop, która wcześniej wydawała takie zespoły, jak Nirvana, Mudhoney, Dinosaur Jr czy Foals. Jeszcze w tym roku powinniśmy usłyszeć nowy album grupy.

Póki co zespół zaprezentował teledysk do nowego utworu, zatytułowanego „Dream About”.

Na kwiecień grupa ma zaplanowane dwa koncerty w Polsce: 25 kwietnia wystąpi w Gdańsku, w klubie Ziemia, a 26 kwietnia w Poznaniu w ramach festiwalu Springbreak.

rf | fot. Michał Szlaga

KOMENTARZE

Przeczytaj także