Slipknot rozstał się z perkusistą

/ 18 marca, 2019

Przypomnijmy, że niedawno portal „The Blast” poinformował, iż zespół Slipknot został pozwany przez Chrisa Fehna, który w grupie gra na instrumentach perkusyjnych. Muzyk twierdził, że nie dostał należnego wynagrodzenia za udział w trasach koncertowych.

Slipknot został pozwany przez własnego perkusistę

Zespół Slipknot opublikował właśnie oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji:

Slipknot koncentruje się na tworzeniu albumu numer 6 i organizacji światowego, najlepszego w historii, tournée. Chris wie, czemu nie jest już częścią Slipknot. Jesteśmy zawiedzeni, że wolał wskazywać palcem i wygłaszać roszczenia, zamiast zająć się tym, co ważne i wciąż być częścią Slipknot. Wolelibyśmy, żeby nie podążał obraną ścieżką, ale ewolucja jest nieodłącznym elementem życia.

W pozwie wystosowanym przez Fehna mogliśmy przeczytać, że pieniądze za trasy koncertowe i sprzedaż gadżetów miały trafiać do jednej firmy, która następnie dzieliła je pomiędzy członków zespołu. Fehn miał dokryć ostatnio, iż pozostali członkowie zespołu pozakładali oddzielne firmy, do których trafiały pieniądze z tras. Na jego celowniku znaleźli się przede wszystkim Shawn Crahan i Corey Taylor.

Chris Fehn domaga się wglądu w księgowość oraz zapłacenia zaległego, jego zdaniem, wynagrodzenia. Sprawa najprawdopodobniej skończy się w sądzie.

%%REKLAMA%%

Zespół Slipknot ogłosił, że jego nowa płyta ukaże się 9 sierpnia. Nie znamy jeszcze tytułu albumu, ani okładki, nieco o tej płycie opowiedział jednak Shawn „Clown” Crahan.

W wywiadzie dla „Kerrang!” Clown powiedział, że nowa płyta będzie równie ciężka co „Iowa” i że przedstawi zespół nowemu pokoleniu fanów:

Mógłbym powiedzieć, że nowa płyta odkryje Slipknota na nowo, ale we właściwy sposób. Gdy zakładaliśmy zespół, miałem 26 lat, we wrześniu skończę 50 lat. Ten album pokaże nas jako starsze istoty ludzkie. W 1998 roku toczyliśmy pewną wojnę, a w 2019 będziemy toczyć nową. Pierwsza płyta była jak cios w twarz koszem na śmieci albo kijem. Nowa płyta będzie jak odkrywanie nas na nowo.

Slipknot będzie jedną z gwiazd Mystic Festival, który odbędzie się 25-26 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie i otaczającym ją parku lotników. Wśród innych wykonawców wystąpią też Sabaton, Emperor, Soulfly, Trivium, Testament In Flames.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także