Powstanie film o Bobie Marleyu. Znamy pierwsze jego szczegóły

/ 8 czerwca, 2018

Nadchodząca produkcja, o której jeszcze na chwilę obecną zbyt dużo nie wiemy, będzie pierwszym filmem fabularnym o życiu Boba Marleya. Pojawił się tylko informacje, że ruszyły prace nad scenariuszem oraz wyborem reżysera, a także ekipy realizacyjnej.

Naukowcy stworzyli zestawienie najgłośniejszych zespołów

Ziggy Marley w przeszłości wyprodukował trzy filmy dokumentalne dotyczące życia swojego ojca: „Bob Marley Legend Remixed”, „Marley” oraz „Marley Africa Roadtrip”. 49-letni muzyk swoją karierę zaczynał u boku – rzecz jasna – ojca w wieku 10 lat. Od tego czasu nagrał 15 studyjnych albumów i zdobył 8 nagród Grammy. Ziggy ma także na koncie role w serialach, zagrał chociażby w „Czarodziejkach” czy „Hawaii 5.0”.

Bob Marley przyszedł na świat w 1945 na Jamajce. Poprzez swoją muzykę przyczynił się do rozpropagowania reggae na całym świecie, jak i także ruchu rastafariańskiego. Zasłynął, dzięki takim legendarnym utworom, jak m.in. „Get Up, Stand Up”, „No Woman, No Cry”, „Could You Be Loved” czy „I Shot the Sheriff”.

Artysta zmarł 11 maja 1981 roku, po walce z rakiem, w wieku 36 lat. Wydana już po jego śmierci kompilacja zawierająca najsłynniejsze utwory, zatytułowana „Legend” (ukazała się w 1984), sprzedała się w w ponad 30 milionowym nakładzie – jest to najlepszy wynik wśród wykonawców reggae w historii. Jest jednym, z dwóch, artystów reprezentujących ten gatunek muzyczny, który znalazł się w Rock and Roll Hall of Fame. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także