Premier Danii podarował prezydentowi Indonezji album Metalliki [WIDEO]

/ 28 listopada, 2017

28 listopada w pałacu w Bogor doszło do spotkania premiera Danii Larsa Løkke Rasmussena z prezydentem Indonezji Joko „Jokowi” Widodo. Wiadomość ta nie byłaby godna odnotowania na portalu muzycznym, gdyby nie jeden ważny szczegół.

Mikroby nazwane na cześć muzyków Rush

Podczas spotkania premier Danii wręczył prezydentowi Indonezji nowe wydanie albumu „Master Of PuppetsMetalliki, podpisane przez samego Larsa Ulricha, który urodził się w Danii. Jokowi powiedział: „Premier Rasmussen rozumie moją ulubioną muzykę”. Otrzymany prezent to specjalny, wydany w tym roku boks, w którego skład oprócz płyty winylowej z oryginalnym albumem, wchodzą także liczne bonusy, w tym nagrania demo i koncertowe.

Joko Widodo nie kryje swojej fascynacji muzyką metalową, w 2013 roku udał się na koncert Metalliki w Dżakarcie.

Jestem zadowolony i usatysfakcjonowany koncertem. Pokazaliśmy, że mieszkańcy Dżakarty są pełni godności. Mogliśmy szaleć całą noc, zachowując się przyzwoicie

– powiedział po koncercie Widodo, który wówczas pełnił funkcję gubernatora Dżakarty, a który rok później objął urząd prezydenta. Wówczas Widodo dostał podpisaną przez Roberta Trujillo gitarę basową, ale zgodnie z prawem, regulującym losy podarków dla przedstawicieli państwa, musiał oddać ją do depozytu w ciągu 30 dni. Podobny los prawdopodobnie spotka też album Metalliki.

Kolejne reedycje albumów Metalliki

Po reedycji „Master Of PuppetsMetallica przymierza się do wydania reedycji dwóch kolejnych płyt, czyli „... And Justice For All” (1988) i „Metallica” (1991).

Z tej okazji grupa wystosowała do fanów apel:

Prosiliśmy o waszą pomoc przy przygotowaniu pierwszych trzech boxów, a jako że chcemy, by fani mieli swój wkład we wszystkie boxy, robimy to znowu. Szukamy wszystkiego, co ma związek z zespołem z okresu od sierpnia 1987 do lipca 1993: zdjęć (zrobionych przez was!), ulotek, biletów, wejściówek za kulisy i wszelkich innych pamiątek, jakie mogły się zachować. Jeśli udało wam się przeprowadzić wywiady z Jamesem, Larsem, Kirkirm albo Jasonem i wciąż macie nagrania, dajcie nam znać!

Metallica zapewnia, że albumy zostaną poddane drobiazgowemu remasteringowi.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także