Raper Sokół przerabia „Warszawę” T.Love [WIDEO]

/ 28 listopada, 2017

Przypomnijmy: T.Cover to akcja z okazji 35-lecia zespołu T.Love, w której różni artyści wykonują utwory zespołu we własnych interpretacjach. Ma ona na celu pokazać, że słynna formacja odcisnęła piętno na muzyce w Polsce. Do tej pory swoje wersje przebojów prezentowali chociażby formacja Organek, Dawid PodsiadłoKatarzyna Nosowska czy Acid Drinkers.

Jak dzieci reagują na muzykę Black Sabbath?

W akcji biorą udział również przedstawiciele innych gatunków muzycznych – np. raperzy. Mogliśmy już zapoznać się z wersjami utworów zespołu T.Love zaprezentowanych przez Ten Typ Mesa, Miuosha, teraz kolej przyszła na Sokoła, który zmierzył się z jedną z najważniejszych kompozycji w dorobku grupy, i w ogóle w historii polskiego rocka, czyli z „Warszawą” pochodzącą z albumu „Pocisk miłości” (1991). Autorem muzyki jest DrySkull.

Wybrałem „Warszawę”, którą chciałem pokazać w zupełnie innej wersji

– powiedział Sokół. Z teledyskiem, przedstawiającym tytułową Warszawę, możecie zobaczyć się poniżej:

Sokół, czyli właściwie Wojciech Sosnowski, znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej WWO, której był współzałożycielem. Współtworzy także kolektyw ZIP Skład oraz zespół TPWC, współpracował także z wieloma artystami, m.in. z Michałem Urbaniakiem, Marysią Starostą czy Frankiem Kimono. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym solowym albumem. W tym roku wypuścił utwór „Świadomy sen” z gościnnym udziałem Dawida Podsiadły. 

szy I fot: Jan Kriwola

KOMENTARZE

Przeczytaj także