Prince. Zakończono śledztwo w sprawie śmierci artysty

/ 20 kwietnia, 2018

Od tragicznej śmierci Prince'a minie jutro równe dwa lata. Właśnie oficjalnie ogłoszono, że dochodzenie w tej sprawie, zostało zakończone. Co najistotniejsze: nikomu nie postawiono zarzutów.

Lunatic Soul udostępnia premierowy utwór

Przypomnijmy: za przyczynę śmierci Prince’a podano przedawkowanie fentanylu – organicznego związku chemicznego, pochodną piperydyny; syntetycznego środka przeciwbólowego i anestezjologicznego, który jest 50 razy silniejszy od heroiny.

Jak wykazało śledztwo muzyk nie zdawał sobie sprawy z działania leku w tak dużych dawkach.

Prokurator Mark Metz powiedział:

Najważniejszą informacją jest ta, że nie mamy wystarczających dowodów, aby oskarżyć kogokolwiek o popełnienie przestępstwa w związku ze śmiercią Prince’a.

Poinformowano także, że lekarz Michael Schulenbeg, który przepisał artyście podrobiony – jak informują śledczy – lek na tydzień przed śmiercią, zgodził się wpłacić 30 tysięcy dolarów grzywny. Na tym jednak jego problemy z prawem się kończą. 

Ciało Prince’a znaleziono 21 kwietnia 2016 roku o godzinie 9.43 nad ranem. Policja ustaliła, że artysta ostatni raz dał znak życia około godziny 20, dnia poprzedniego i w chwili znalezienia, mógł być martwy już od sześciu godzin. Muzyk zmarł w wieku 57 lat. 

 

Niepublikowana wersja utworu nareszcie w sieci

Od wczoraj, na YouTubie oraz w serwisach streamingowych, można zapoznać się z oryginalną, dotąd niepublikowaną wersją kompozycji „Nothing Compares 2 U”. Prince nagrał ją latem 1984 roku, czyli sześć lat przed tym, jak kompozycja stała się wielkim przebojem za sprawą wokalistki Sinead O'Connor. Natomiast w 1985, w nieco zmienionej wersji, trafiła ona na album grupy The Family.

Utworowi, z którym możecie zapoznać się poniżej, towarzyszy klip. Wykorzystano w nim archiwalne zdjęcia z prób zespołu Prince and the Revolution

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także