Produkcja filmu o Queen wstrzymana

/ 2 grudnia, 2017

Firma Twentieth Century Fox Film, odpowiedzialna za powstawanie filmu biograficznego o Queen i jego liderze Freddiem Mercurym, zatytułowanym „Bohemian Rhapsody”, ogłosiła, że produkcja filmu została wstrzymana z powodu „siły wyższej”.

Posłuchaj ostatniego utworu nagranego przez Lemmy'ego Kilmistera

Jak podaje „Hollywood Reporter” chodzi o reżysera Bryana Singera, który nie pojawił się na planie zdjęciowym po przerwie z okazji świąt dziękczynienia, a jego konto na Twitterze zostało usunięte. Podobno Singer wcześniej często spóźniał się na plan i rozważano zastąpienie go inną osobą.

BBC jednak opublikowało oświadczenie przedstawiciela Singera, wyjaśniające, że nieobecność reżysera była spowodowana problemami zdrowotnymi w jego rodzinie i ma on nadzieję wrócić na plan wkrótce.

Premiera filmu „Bohemian Rhapsody” planowana jest na Boże Narodzenie 2018 roku. Na razie nie wiadomo, czy przerwa wpłynie na przesunięcie daty premiery filmu. W rolę lidera Queen wcieli się Rami Malek (znany przede wszystkim z bardzo popularnego serialu „Mr. Robot”), Ben Hardy („X-Men: Apocalypse”) zagra Rogera Taylora, Gwilym Lee (znany z brytyjskich teatrów i telewizji) pojawi się jako Brian May, natomiast Joe Mazzello („The Social Network”) wcieli się w Johna Deacona.

Za scenariusz odpowiada z kolei Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami będą Brian May oraz perkusista Roger Taylor.

Zespół Queen powstał w 1970 roku i zadebiutował w 1973 roku albumem „Queen”. Grupę stanowiła czwórka niezwykle utalentowanych osobistości, w tym obdarzony niezwykłym głosem wokalista Freddie Mercury i wizjonerski gitarzysta Brian May. Dzięki temu już od samego początku styl Queen, który w początkach czerpał dużo z klasycznego hard rocka wzbogacony był o liczne, czasem klasycyzujące, a czasem orientalizujące wpływy.

W drugiej połowie lat 70. Queen zdobył rozgłos za sprawą takich albumów, jak „A Night In The Opera”, „A Day At The Races” i „News Of The World”. W latach 80. grupa bardziej skłoniła się w kierunku muzyki pop, a jej kasowy sukces sprawił, że zaczęła dawać wielkie, stadionowe koncerty, stając się jednym z największych koncertowych zespołów świata.

W drugiej połowie lat 80. Freddie Mercury zaraził się wirusem HIV i Queen usunął się ze sceny, ale nie przestał nagrywać płyt. Ostatni album ukazał się w 1991 roku pod tytułem „Innuendo”. Freddie Mercury zmarł na AIDS w listopadzie 1991 roku. Z zarejestrowanych przez niego partii grupa wydała w 1995 roku album „Made In Heaven”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także