Prophets of Rage zaprosili na scenę… sobowtóra Toma Morello [WIDEO]

/ 29 czerwca, 2018

Gitarzysta Tom Morello kilka dni temu przeszedł operację ręki, jednakże szybko wrócił na scenę, aby móc koncertować z zespołem Prophets of Rage. W związku z tym, że kończyna była złamana w dwóch miejscach, nie jest jeszcze w stu procentach sprawna. Dlatego też podczas występu w Sztokholmie muzyk poprosił o pomoc publiczność. 

Tom Morello: Dzisiaj jest idealny czas na reaktywację RATM

Morello w pewnym momencie zapytał czy jest ktoś chętny, aby zastąpić go w utworze „Bulls On Parade” z repertuaru Rage Against the Machine. Szybko odpowiedział na nie stojący w pierwszym rzędzie chłopak o imieniu Mike. Co najciekawsze – fan zespołu Prophets of Rage wyglądał niemal identycznie jak gitarzysta (charakterystyczna czapeczka, łysa głowa). Ponadto, równie ekspresyjnie, zachowywał się na scenie. W związku z tym osoby znajdujące się w dalszych rzędach, mogły nie zauważyć różnicy… Poniżej możecie zobaczyć jak to wszystko ostatecznie wyszło:

Zespół Propehts of Rage powstał w 2016 roku i tworzą go muzycy znani z Rage Against the Machine: wspomniany już wcześniej gitarzysta Tom Morello, basista Tim Commerford i perkusista Brad Wilk, wokaliści: Chuck-D z Public Enemy oraz B-Real z Cypress Hill, a także DJ Lord (również z Public Enemy). Ich debiutancki album zatytułowany po prostu „Prophets of Rage” na rynku wydawniczym ukazał się natomiast we wrześniu ubiegłego roku (wcześniej muzycy udostępnili EPkę „The Party’s Over”). 30 czerwca 2017 grupa, po raz pierwszy, wystąpiła w Polsce, podczas gdyńskiego festiwalu Open'er. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także