Przebój Sistars w zupełnie nowej wersji [WIDEO]

/ 20 września, 2018

Właśnie pojawiła się trzecia odsłona muzycznego projektu „T-Mobile Electronic Beats Powroty”. Po duetach Kayah i KęKę oraz Nosowskiej i Zamilskiej, do sieci trafiła właśnie nowa wersja kultowego utworu z 2004 roku. „Sutra Rework” to efekt pracy krakowskich artystów – Bass Astral x Igo – nad przebojem grupy Sistars.

Siostry Przybysz ponownie łączą siły – wspólna trasa koncertowa

Bass Astral x Igo początkowo tworzyli muzykę rockową, jednak zdecydowali się przełamywać własne muzyczne przyzwyczajenia i tworzyć elektronikę, która zachwyciła nie tylko polskich, ale również zagranicznych słuchaczy, wypełniając sale koncertowe po brzegi. Premierze nowej wersji „Sutry” towarzyszy wyjątkowy obraz – animacja autorstwa Matijosa Gebreselassie i Katarzyny Dziaduś.

Klip jest wizualizacją przenikliwej muzyki, która opanowuje całe miasto:

„Sutra” ujrzała światło dzienne w 2004 roku, wraz z drugim wydawnictwem zespołu Sistars – minialbumem pt. „EP”. Zespół już rok wcześniej znalazł się na szczycie listy OLiS, dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi „Siła Sióstr”, ale to właśnie „Sutra” spowodowała, że siostry Przybysz, Marek Piotrowski i Bartek Królik stali się jednym z najgorętszych zespołów w naszym kraju.

Płyta Sistars doczeka się wznowienia

Debiutancki album Sistars dotarł do pierwszego miejsca zestawienia OLiS, ale to nie koniec sukcesów „Siły Sióstr”. Płyta została wyróżniona Fryderykiem w kategorii Album Roku – Hip-Hop oraz Nowa Twarz Fonografii. Po tych wyróżnieniach Sistars szturmem zdobyli Opole, zgarniając najwięcej nagród na 41. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej, a także dwa razy z rzędu otrzymali statuetkę MTV Europe Music Award w kategorii „Best Polish Act”.

Materiał z „Siły Sióstr” ukaże się fizycznie na płytach CD i po raz pierwszy na winylu oraz w legalnych cyfrowych serwisach muzycznych. Reedycję albumu w wersji digitalowej wzbogaci bonusowy remiks utworu „Nie ty, nie my (SPADAJ)” przygotowany przez wrocławskiego producenta – Spisek Jednego. Płyta ukaże się 21 września.

mg | fot. Wiktor Franko

KOMENTARZE

Przeczytaj także