Przystanek Woodstock 2018. Kolejni zagraniczni artyści w składzie

/ 27 lutego, 2018

Przystanek Woodstock poszerza skład o kolejnych zagranicznych artystów. Na małej scenie wystąpią zespoły Big Mountain i Blues Pills.

Metallica wydłuża trasę i wprowadza nowy rodzaj biletów

Big Mountain to amerykański zespół reggae, który powstał w 1986 roku jako Rainbow Warriors. Grupa zasłynęła w 1994 roku, wykonując utwór „Baby, I Love Your WayPetera Framptona. Singel z tym utworem pokrył się złotem w USA i srebrem w Wielkiej Brytanii, a płyta „Unity” z tego samego roku również odnotowała swoją obecność na listach przebojów całego świata. Zespół wciąż aktywnie działa, a jego najnowsza płyta ukazała się w 2016 roku pod tytułem „Perfect Summer”. Zespół wystąpi na Przystanku Woodstock 4 sierpnia.

Blues Pills znany jest polskiej publiczności bardzo dobrze. Szwedzka grupa, wpisująca się w trend na retro rocka zawsze ciepło była przyjmowana na koncertach. Wydany w 2016 roku album „Lady In Gold” zebrał dobre recenzje wśród krytyków oraz fanów klasycznego rocka. Grupa miała wystąpić na Przystanku Woodstock już w zeszłym roku, ale niestety jej koncert został odwołany z powodu choroby. Blues Pills także zagrają na małej scenie, 4 sierpnia.

Tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia. Do tej pory ogłoszony występy zespołów Booze & Glory, Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Lao Che i The Inspector Cluzo.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao i Nocny Kochanek.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także