Przystanek Woodstock 2018. Poznaliśmy kolejnego wykonawcę

/ 19 lutego, 2018

Na Dużej Scenie tegorocznej edycji Przystanku Woodstock zaprezentuje się zespół Booze & Glory

Black Label Society publikuje nowy teledysk

Formacja Booze & Glory została założona w 2009 roku w Londynie i ma na swoim koncie 4 studyjne albumy. Skład grupy zawsze był międzynarodowy – w ciągu ostatnich 8 lat przewinęli się w nim muzycy z Irlandii, Anglii, Szwecji, Grecji, Hiszpanii, Włoch i Polski. Przełomem w karierze Booze & Glory były wspólne koncerty z zespołami Rancid i Cock Sparrer w 2012 roku. Nie można też nie wspomnieć o muzycznych koneksjach z zespołem Kult. Podczas londyńskiego koncertu Kazik zaprosił Marka na scenę, gdzie razem zaśpiewali kilka piosenek. Jedną z nich była „Leave The Kids Alone” z repertuaru Booze & Glory, która pojawiła się także na suplemencie do ostatniej studyjnej płyty Staszewskiego i spółki. Zespół w bardzo szybkim czasie podbił serca fanów melodyjnego punk rocka na całym świecie. 

Tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia. Do tej pory ogłoszony występy zespołów Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Lao Che i The Inspector Cluzo.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao czy Nocny Kochanek.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także