Przystanek Woodstock 2018. Poznaliśmy pierwszego wykonawcę

/ 19 grudnia, 2017

Przyszłoroczna edycja Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Wiadomo już, że pierwszą gwiazdą, która zagra podczas 24. edycji festwialu jest formacja Lao Che.

OFF Festival 2018 – pierwsi artyści w składzie

Lao Che to jedna z najbardziej uznanych grup w naszym kraju. Powstali w 1999 roku w Płocku. Od tamtej pory stale eksperymentują z warstwą brzmieniową oraz liryczną. Do tej pory zespół nagrał sześć studyjnych albumów, ostatni z nich, „Dzieciom”, ukazał się w 2015 roku. Spięty i spółka na warsztat brali już teksty Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, oddali hołd Powstańcom Warszawskim, a ostatnio nagrali intrygujący koncept dedykowany dorosłym, którzy mogą spojrzeć na otaczający świat z perspektywy dziecka. Muzycy podczas przyszłorocznego Przystanku Woodstock będą promowali swój kolejny krążek, zatytułowany „Wiedza o społeczeństwie”, który na półkach sklepowych pojawi się 16 lutego. 

Formacja Lao Che dotychczas pięcokrotnie wystąpiła na Przystanku Woodstock – w 2005, 2006 (jako laureaci Złotego Bączka), 2008, 2010 oraz 2014. 

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W tym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao czy Nocny Kochanek.

Szczegóły nowego albumu Lao Che

Na nowej płycie grupa Lao Che sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. 

Wiadomo również, że siódmy studyjny album formacji będzie – co nie jest zaskoczeniem w przypadku Lao Che – oparty na tekstowym koncepcie. Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także