Bruce Dickinson: Zaobserwowałem pewne różnice w moim głosie

/ 19 grudnia, 2017

Tuż po nagraniu partii wokalnych na album „The Book Of SoulsIron Maiden u Bruce’a Dickinsona zdiagnozowano dwa guzy nowotworowe, z czego jeden na języku.

OFF Festival 2018. Znamy pierwszych wykonawców

Wokalista Iron Maiden poddał się kilkutygodniowej sesji radio- i chemioterapii, o której opowiada w swojej książce „Autobiografia: Do czego służy ten przycisk?”.

W wywiadzie dla szwedzkich mediów Bruce Dickinson rozwinął temat wpływu choroby na swój głos:

Dwie rzeczy się zmieniły. Jedną z nich jest moja ślina, która oczywiście nawilża moje gardło. Mam jej trochę mniej niż kiedyś. Gdybym tego raka miał wiele lat temu, nie produkowałbym żadnej śliny. Ale teraz produkuję jakieś 70 procent, co jest świetne. Wielkie dzięki, wszystkim na górze. Drugą rzeczą jest to, że tylna część języka, która odpowiedzialna jest za formułowanie samogłosek, mogła się trochę odkształcić, bo znajdował się na niej guz, którego teraz nie ma. Zaobserwowałem więc pewne różnice. Co zabawne, wysoki rejestr chyba brzmi lepiej niż kiedyś.

22 listopada ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa SQN autobiografia Bruce'a Dickinsona zatytułowana „Do czego służy ten przycisk?”. Wokalista zaczął nad nią pracować w 2015 roku, kiedy zakończył walkę z nowotworem. Pisał ją głównie podczas trasy koncertowej Iron Maiden, promującej album „The Book Of Souls”.

Iron Maiden ponownie w Polsce

27 i 28 lipca zespół Iron Maiden wystąpi po raz kolejny w naszym kraju, tym razem w Tauron Arenie w Krakowie w ramach „Legacy of the Beast Tour”, która będzie inspirowana tak samo zatytułowaną grą oraz komiksem, Trasa ma być kontynuowana także w 2019 roku.

Rod Smallwood, menadżer Iron Maiden, zapowiada trasę w następujący sposób:

Nasi fani wiedzą, że mamy ustalony bardzo konkrety cykl tras odkąd Bruce i Adrian powrócili do Iron Maiden na początku XXI wieku – przeplatamy trasy poświęcone nowym albumom z trasami pełnymi historii i hitów. Uwielbiamy pracować w ten sposób z wielu powodów, nie tylko dlatego, że daje to zespołowi możliwość zagrania zarówno nowego materiału, jak i starych, uwielbianych utworów, które chcą usłyszeć fani. Dzięki temu trasy pozostają świeże, nie tylko dla fanów, ale również dla zespołu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także