Przystanek Woodstock znika po 23 latach. Festiwal ma nową nazwę!

/ 8 marca, 2018

Przystanek Woodstock funkcjonował nieprzerwanie od 23 lat i zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskich imprez muzycznych, jednak w tym roku przestał istnieć – przynajmniej pod znaną wszystkim nazwą.

Alice Cooper, Green Day i inni reagują na hejty [WIDEO]

Jurek Owsiak, pomysłodawca festiwalu, poinformował na konferencji prasowej, że od tego roku impreza organizowana w Kostrzynie nad Odrą będzie nazywała się PolAndRock Festival. Nadal będzie to festiwal niebiletowany i niekomercyjny. Dlaczego doszło do tej niespodziewanej zmiany? Oddajmy głos Owsiakowi:

Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Przy okazji 24-tej edycji nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa.

Więcej we wpisie opublikowanym w serwisie Facebook:

Tegoroczny PolAndRock Festival​ odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia. Do tej pory ogłoszony występy zespołów Blues PillsBooze & Glory, Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Lao Che czy The Inspector Cluzo.

Organizatorem Przystanku Woodstock (obecnie PolAndRock Festival​u) jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao i Nocny Kochanek.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także