Queen. Przedpremierowy pokaz filmu „Bohemian Rhapsody” odbędzie się w wyjątkowym miejscu

/ 11 września, 2018

To będzie niezwykła gratka dla wszystkim fanów formacji Queen. Przedpremierowy pokaz filmu „Bohemian Rhapsody”, który został zaplanowany na 23 października, czyli dzień przed światową premierą, odbędzie się w SEE Arenie, która jest częścią kompleksu Wembley i znajduje się tuż obok historycznego stadionu, na którym grupa w 1985 roku zagrała legendarny koncert w ramach Live Aid.

Queen zapowiedział ścieżkę dźwiękowa do filmu. Co się na niej znajdzie?

Wspomniany obiekt ma zmieścić się aż 6200 osób. Całkowity dochód z biletów (sprzedaż rusza już jutro) zostanie natomiast przekazany na Mercury Phoenix Trust, fundację założoną w imieniu Freddiego Mercury'ego, która wspiera wszelkie inicjatywy wspomagające walkę z HIV/AIDS na całym świecie. Podczas przedpremierowego pokazu będzie można zobaczyć, na czerwonym dywanie, najważniejszych aktorów, którzy zagrali w „Bohemian Rhapsody”, a także muzyków Queen – gitarzystę Briana Maya oraz perkusistę Rogera Taylora

Przypomnijmy, że „Bohemian Rhapsody”, w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Bryana Singera, trafi na ekrany polskich kin trochę później, bo 2 listopada. Nie tak dawno, amerykańska wytwórnia 20th Century Fox postanowiła umilić czas oczekiwania na produkcję i udostępniła trailer całości:

W roli głównej w filmie zobaczymy, znanego z serialu „Mr. Robot” Ramiego Maleka, który zagra Freddiego Mercury'ego. Za postać Briana Maya odpowiada brytyjski aktor filmowy i telewizyjny Gwilym Lee. Z kolei Joe Mazzello, który zagrał w biografii Marka Zuckerberga „The Social Network”, wcieli się w basistę Johna Deacona. Natomiast Ben Hardy wystąpi jako Roger Taylor.

Za scenariusz odpowiada Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami są członkowie grupy: May oraz Taylor

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także