Queens of the Stone Age oddali hołd Anthony'emu Bourdainowi [WIDEO]

/ 11 czerwca, 2018

W piątek świat obiegła tragiczna wiadomość – Anthony Bourdain, znany kucharz, m.in. juror w programie „Top Chef” czy gospodarz programów telewizyjnych, w wieku 61 lat odebrał sobie życie. Podczas jednego z koncertów zespół Queens of the Stone Age zadedykował mu utwór.

Arctic Monkeys zagrali specjalny koncert dla BBC

Tego samego dnia grupa grała na duńskim festiwalu Northside. W trakcie występu Josh Homme, który przyjaźnił się z kulinarnym podróżnikiem od wielu lat, powiedział:

Czasami kogoś tracicie. Dzisiaj my kogoś straciliśmy. To jest dla Tony’ego.

Następnie muzycy wykonali kompozycję „Long Slow Goodbye” pochodzącą z albumu „Lulabies to Paralyze”. Poniżej znajdziecie cały piątkowy koncert QOTSA (wspomniany utwór rozpoczyna się ok. 46 minuty):

Na Twitterze zespołu frontman umieścił taką oto wiadomość:

Cholera. Tak mi przykro. Jestem taki rozbity. Kocham cię bracie i już teraz bardzo tęsknię. Miłość i kondolencje dla Ariany [córki Bourdaina – przyp. szy] i Ottavii [byłej żony].

W ubiegłym roku amerykańska formacja powróciła z siódmym studyjnym krążkiem, zatytułowanym „Villains”. Zebrał on pochlebne recenzje zarówno ze strony krytyków, jak i fanów. Ponadto został doceniony przez branżę muzyczną, otrzymał m.in. nominację do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy album rockowy”, choć – ostatecznie – statuetki grupa nie zgarnęła.  

19 czerwca, czyli już w przyszłym tygodniu, muzycy QOTSA po raz kolejny zaprezentują się przed polską publicznością. Tym razem wystąpią w warszawskiej hali Torwar. 

Będzie to już ich czwarty koncert w stolicy Polski – poprzednio formacja zagrała w Warszawie w klubie Proxima (2000), klubie Stodoła (2005) oraz podczas festiwalu Orange Warsaw na Stadionie Narodowym (2014). Zespół dowodzony przez Josha Homme'a wystąpił także na festiwalu Open'er (2013).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także