Rada przestrzega rodziców przed nowym hitem Netflixa

/ 19 października, 2021


Zdaniem niektórych nowy serial Netflixa może prowadzić do nieodpowiednich zachowań dzieci.


Squid Game” okazał się jednym z największych przebojów Netflixa. Koreański serial był oglądany na 111 milionach kont na całym świecie! Rekord należący do serialu „Bridgertonowie” został poprawiony tym samym o aż 29 milionów.

Jednak u niektórych serial ten budzi niepokój. Rada hrabstwa Central Bedfordshire rozesłała do rodziców wiadomość przestrzegającą przed „Squid Game”. Przedstawiciele rady odradzają, by serial oglądały dzieci poniżej 15 roku życia. Czym argumentują swoje obawy?

„The Guardian” zacytował fragment listu, w którym możemy przeczytać:

Doszły nas niepokojące doniesienia o dzieciach grających w zabawy ze „Squid Game” w szkole. (…) Stanowczo odradzamy oglądanie serialu przez dzieci. Serial jest dość drastyczny i zawiera przemoc.

„Squid Game” – koreański fenomen

Serial opowiada o setkach graczy, którzy – nie mając pieniędzy – decydują się na udział w grach dla dzieci. Pozornie prostych. Tylko pozornie, ponieważ, choć nagroda jest wysoka, szybko okazuje się, że stawka jeszcze bardziej.

Utrzymany w gatunkowych ramach dramatu i thrillera serial powstał w Korei Południowej na zamówienie platformy Netflix. Pierwszy sezon produkcji składa się z dziewięciu odcinków. Główne role grają w nim Jung-Jae Lee, Hae-soo Park czy Sung-tae Heo.

KOMENTARZE

Przeczytaj także